Varaždin, 24. 01. 2018 15.45 |

Slovenski rokometaši so v Varaždinu odigrali zadnjo tekmo v skupini II. Tekma s Češko se ni končala po slovenskih željah, za morebitni preboj v polfinale EP so Slovenci potrebovali zmago. Varovanci selektorja Veselina Vujovića so le remizirali (26:26) in se poslovili od upov o nastopu v končnici evropskega prvenstva.

Slovenska rokometna reprezentanca je imela možnost, da se uvrsti v polfinale EP, a za to je potrebovala zmago proti Češki in ugoden razplet na preostalih dveh tekmah v skupini: zmagi Danske nad Makedonijo in remiju Nemčije in Španije. Slovenci niso opravili svojega dela naloge, saj so remizirali s Čehi in tako ostali brez možnosti za napredovanje.

Dvoboj Slovenije in Češke je bil zelo izenačen.
Dvoboj Slovenije in Češke je bil zelo izenačen. FOTO: Damjan Žibert
Vratar Čehov Mrkva povzročal težave Slovencem
Slovenci niso začeli po načrtih, saj so Čehi hitro prešli v vodstvo in ga nato še počasi višali. Na sredini polčasa so vodlili za štiri gole (5:9), v 21.minuti pa celo že za pet (7:12). Slovenski rokometaši niso bili tako razpoloženi za igro kot dan prej proti Špancem, poleg tega je bil izvrsten češki vratar Tomaš Mrkva, ki je v prvem polčasu ubranil kar  13 strelov. Pri Sloveniji sta bila v vratih Matevž Skok in Urh Kastelic, slednji je ustavil devet čeških strelov.
Slovenska reprezentanca je na EP dvakrat zmagala, dvakrat izgubila in dvakrat remizirala.

V prvem polčasu sta rdeča kartona dobila dva igralca Češke, Jan Štehlik in Leoš Petrovski. To so varovanci Veselina Vujovića izkoristili in se v zadnjih minutah prvega polčasa približali le na gol zaostanka, Darko Cingesar je imel v zadnjih sekundah tudi možnost za izenačenje, a je njegov strel ubranil Mrkva. Ob polčasu je bil izid 12:11 za Čehe. Pri Sloveniji je bil prvi strelec Miha Zarabec s tremi goli.

Na začetku drugega polčasa je Vid Kavtičnik zagotovil izenačenje (12:12), Zarabec pa v 36. minuti prvo vodstvo Slovenije na tekmi (15:14). Ob izključitvi Blaža Blagotinška so Čehi "pobegnili" najprej v prednost dveh golov (16:18) v 41. minuti, v 44. pa je bilo že +4 (16:20). Slovenci so se znova vrnili v igro z mini serijo 4:0 in izenačenjem na 20:20 v 49. minuti. V zadnjem delu drugega polčasa so imeli Slovenci rahlo rezultatsko prednost enega ali dveh golov, a je nato Hrstka slabi dve minuti pred koncem izenačil (26:26). Nobenemu moštvu ni več uspelo zatresti mreže in takšen izid je bil tudi na koncu tekme.

Prvi strelec Čehov je bil Tomaš Čip s petimi goli, pri Slovencih so po pet golov dosegli Gašper Marguč, Vid Kavtičnik in Miha Zarabec.

Pri Čehih je vratar Mrkva ubranil 18 strelov, pri Slovencih Skok in Kastelic skupaj 12. Prvi strelec Čehov je bil Tomaš Čip s petimi goli, pri Slovencih so po pet golov dosegli Gašper Marguč, Vid Kavtičnik in Miha Zarabec. Slovenci so EP končali z dvema zmagama, dvema porazoma in dvema remijema.

Navijači so tudi tokrat bili v veliko pomoč slovenskim rokometašem.
Navijači so tudi tokrat bili v veliko pomoč slovenskim rokometašem. FOTO: Damjan Žibert

Slovenija - Češka 26:26 (11:12)