Slovenci v izdihljajih tekme do spektakularne in pomembne zmage proti Braziliji

Barcelona, 14. 03. 2024 23.00 |

Nina Mihalič
6

Slovenski rokometaši so se podali v boj za olimpijske igre, ki bodo poleti v Parizu. Na turnirju, ki poteka v Španiji, so se najprej pomerili proti Braziliji in zmagali z rezultatom 27:26 (13:12). V infarktni končnici je bil nekje dve sekundi pred iztekom časa uspešen Domen Novak. Za igralca tekme je bil izbran povratnik po poškodbi Blaža Janca. V petek Slovence čaka obračun z domačini Španci, v nedeljo pa z Bahrajnom. Prvo tekmo turnirja sta sicer odprli reprezentanci Španije in Bahrajna, v Granollersu so bili domačini boljši z 39:27 (18:11). Prve dve uvrščeni reprezentanci si bosta zagotovili nastop na olimpijskih igrah.

Prvi polčas je v Španiji ponudil precej izenačeno igro. Čeprav so Slovenci večkrat pobegnili na dva zadetka prednosti, pa so se Brazilci vedno približali. V slovenski izbrani vrsti je bil na začetku razpoložen vratar Klemen Ferlin, skrbi pa je povzročila poškodba gležnja Jureta Dolenca. Kapetan slovenske izbrane vrste jo je staknil v šesti minuti srečanja in od takrat obsedel na klopi.

Povratnik po poškodbi Blaž Janc je v prvem polčasu dosegel tri zadetke, reprezentanci pa sta na odmor odšli z zadetkom razlike. Rezultat je tako kazal 13:12, slovenski izbrani vrsti je nekoliko zmanjkalo v napadu, precej uspešen pa je bil tudi brazilski vratar, ki je ubranil sedem strelov slovenskih rokometašev.

Drugi polčas so Slovenci otvorili precej bolje in povedli za štiri zadetke (19:15). Nato pa so sledile črne minute za slovensko izbrano vrsto, Brazilci pa so imeli na polovici drugega polčasa napad za izenačenje na 19. Napravili so delni izid 6:0 in v nadaljevanju povedli 21:19. Brazilci so še nekaj časa ohranjali rahlo prednost, nato pa so Slovenci v 55. minuti znova izenačili. V infarktni končnici se je znova izkazal vratar Ferlin, ki je v zadnji minuti ubranil strel Brazilije in Slovenci so imeli 31 sekund časa, da izvedejo zadnji napad. Po pogovoru s selektorjem Urošem Zormanom so tekmo končali z zadetkom prednosti (27:26) in se veselili prve in hkrati zelo pomembne zmage na tem kvalifikacijskem turnirju. V zadnjem napadu je bil uspešen Domen Novak. Za igralca tekme je bil izbran Blaž Janc, ki je dosegel sedem zadetkov.

Kapetan slovenske rokometne reprezentance Jure Dolenec
Kapetan slovenske rokometne reprezentance Jure Dolenec FOTO: RZS

Slovenci si bodo do nedelje poskušali priigrati četrti nastop na poletnih olimpijskih igrah. Že pred tem so na tem tekmovanju nastopali v Sydneyju leta 2000, v Atenah leta 2004 in v Riu de Janeiru leta 2016. V četrtek so storili že velik korak k temu cilju. Kaj so povedali na spletni tiskovni konferenci pred začetkom turnirja, si lahko preberete v spodnjem članku: