Slovenija po visoki zmagi nad Italijo le še korak oddaljena od SP

Škofja Loka, 01. 02. 2024 22.45 |

Slovenska reprezentanca je slavila še na drugi tekmi domačega kvalifikacijskega turnirja za uvrstitev na svetovno prvenstvo. Po Danski je v Škofji Loki padla še Italija, ki ni bila dorasel tekmec Sloveniji. Varovanci Gorazda Tomca so namreč prepričljivo slavili s kar 11:2 in so tako le še zmago oddaljeni od uvrstitve na močno želeno svetovno prvenstvo.

• Nejc Peklaj po zmagi nad Italijo
    00:29
    Nejc Peklaj po zmagi nad Italijo
  • Selektor Gorazd Tomc po zmagi nad Italijo
    00:50
    Selektor Gorazd Tomc po zmagi nad Italijo

Po tesni zmagi proti Dancem s 3:2, so slovenski reprezentanti vpisali novi dve točki za zmago proti Italiji. Tokrat dvomov o zmagovalcu ni bilo, saj so Slovenci že prvo tretjino dobili s 4:1, a čeprav se lahko v floorballu zaostanek treh zadetkov relativno hitro nadoknadi, so slovenski reprezentanti drugo tretjino dobili z delnim rezultatom 3:0 in tako prednost povišali na šest zadetkov. V zadnji tretjini so domačini na krilih glasne publike delo le še dokončali in se na koncu razveselili zmage z 11:2. Pod tri zadetke se je podpisal Nejc Peklaj, ki je bil ob še eni podaji, tudi izbran za igralca tekme. Dva zadetka je dosegel Gal Šardi, po enega pa so dodali Robi Košir, Anže Podobnik, Jaka Rous, Luka Podobnik, Blaž Kohne in Blaž Tomc.

Slovenija je nazadnje na SP v floorballu igrala leta 2008.

Na drugi tekmi je favorit skupine E Švica s 13:2 premagala Belgijo in ima sedaj tako kot Slovenija na kontu štiri točke. Ostale tri reprezentance (Danska, Belgija in Italija) pa točk še nimajo. Na svetovno prvenstvo, ki ga bo decembra gostil švedski Malmö, se bodo uvrstile prve tri ekipe, tako da je Slovenija le še korak oddaljena od vozovnice na Švedsko. Po dnevu premora se bo slovenska reprezentanca v soboto pomerila z Belgijo, v nedeljo pa nato še s Švico.