Slovenke z novo zmago do napredovanja v drugi del tekmovanja

Celje, 08. 11. 2022 20.35 |

Na evropskem ženskem rokometnem prvenstvu, ki se odvija v Sloveniji, Severni Makedoniji in Črni gori, so se naše predstavnice prebile v drugi del tekmovanja, ki bo potekalo v Ljubljani. Po zmagi nad Dansko in porazu proti Švedski so v torek, v tretjem krogu skupinskega dela, v celjskem Zlatorogu premagale nepredvidljive Srbkinje. Rezultat je na koncu kazal 27:24 (13:15).

• Izjave Ane Gros po tekmi s Srbijo
    00:58
    Izjave Ane Gros po tekmi s Srbijo
  • Izjave Amre Pandžić po tekmi s Srbijo
    00:29
    Izjave Amre Pandžić po tekmi s Srbijo

Slovenke so na odločilni tekmi za uvrstitev v drugi del tekmovanja, ki bo med 10. in 16. novembrom v Ljubljani, izpolnile svoj cilj in na kolena spravile tekmice iz Srbije, ki jih vodi slovenski strokovnjak Uroš Bregar.

Slovenija, ki je v uvodnem krogu premagala Dansko z 28:26, v drugem pa izgubila s Švedsko z 22:33, bo v drugi del tekmovanja prenesla dve točki. Končni razplet v skupini B bo znan po večerni tekmi med Švedsko in Dansko, ki se bo v celjski dvorani Zlatorog pričela ob 20.30.

Selektor Dragan Adžić je v uvodno postavo uvrstil vratarko Branko Zec, krilni igralki Aljo Varagić in Tamaro Mavsar, zunanje igralke Elizabeth Omoregie, Nino Zulić in Ano Gros ter krožno napadalko Natašo Ljepojo, v obrambni postavitvi 6–0 pa je namesto Ane Gros zaigrala Nina Žabjek.

Domače rokometašice zavoljo pomembnosti tekme uvodoma niso blestele, tu in tam so se prikradle tudi napake v vseh elementih igre, a bojevitost je bila na najvišji možni ravni. Srbkinje so v prvi polovici prvega polčasa izkoristile omenjene težave domačih, ki so v 12. minuti prvič na dvoboju zaostale za dva gola (4:6), v 18. minuti pa je zaostanek že narasel na štiri gole (7:11).

Črnogorec na slovenski klopi Adžić kljub temu ni zahteval minute odmora, verjel je v svoje varovanke, ki so v naslednjih treh minutah – zadeli sta Mavsar in Gros – prepolovile razliko (9:11).

V 26. minuti so povsem zadihale za ovratnik tekmicam, potem ko je Tjaša Stanko znižala na 12:13, ista igralka pa je dve minuti pred odhodom na veliki odmor tekmo postavila v začetno izhodišče (13:13). V sami končnici jim je znova padla zbranost, ob polčasu je njihov zaostanek znašal dva gola (13:15).

Srbkinje, ki so v prvem polčasu – predvsem po zaslugi "motorja" ekipe Kristine Liščević – igrale zelo preudarno in gole dosegale iz vseh položajev, so imele v začetku druge polovice tekme v oblasti domače rokometašice. Prebudila jih je vratarka Amra Pandžić, ki je nanizala nekaj lepih obramb, Omoregie pa je v 36. minuti izenačila na 16:16.

Srbska minuta odmora ni zaustavila slovenskega naleta, v 39. minuti je Ana Gros zadela za prvo slovensko vodstvo na tekmi s 17:16. Glasni navijači so bili še bolj na nogah minuto kasneje, ko je Tija Gomilar Zickero povišala na 18:16.

Adžićeve varovanke so so v nadaljevanju borile po svojih najboljših močeh. Na polovici drugega polčasa so imele prednost dveh golov (21:19), v nadaljevanju pa zadržale vse nalete tekmic.

V 53. minuti so prvič na dvoboju povedle za tri gole, potem ko je Tamara Mavsar realizirala sedemmetrovko, in povišale na 24:21, "lepega kapitala" pa v končnici tekme niso zapravile. Srbkinje so jih neprestano ogrožale in skušale tekmo postaviti na glavo, a Slovenke v prelomnih trenutkih dvoboja niso popustile.

Dobre štiri minute pred zadnjim zvokom sirene so po golu Gomilar Zickero povišale na 26:22, po drugi zmagi v šestih dneh v mestu grofov pa tudi izpolnile svojo primarno nalogo in si zagotovile vozovnico za drugi del tekmovanja v Ljubljani.

V slovenski izbrani vrsti je bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Elizabeth Omoregie s šestimi goli, Ana Gros jih je prispevala pet, Tija Gomilar Zickero pa štiri gole."V prvem polčasu smo bile malce nervozne zavoljo pomembnosti tekme. V drugem delu dvoboja smo se le zbrale, izdatno pomoč smo imele v občinstvu, ki je veliko pripomoglo k današnji zmagi. Ponosna sem na ekipo, med tekmo smo se držale dogovorov iz garderobe in se dvignile po visokem porazu proti Švedinjam. To je tisto, kar najbolj šteje. Gremo naprej," je po tekmi dejala Ana Gros.