Slovenska falanga z Barcelono do desete zvezdice v Ligi prvakov

Köln, 13. 06. 2021 19.33 |

Rokometaši iz Barcelone so letošnji zmagovalci zaključnega turnirja evropske lige prvakov v Kölnu, potem ko so na finalni tekmi premagali tekmece iz danskega Aalborga s 36:23 (16:11). PSG je v tekmi za tretje mesto ugnal Nantes z 31:28 (17:13). Za Katalonce igrajo tudi trije slovenski reprezentanti Jure Dolenec, Blaž Janc in Domen Makuc.

Blaž Janc je eden izmed treh slovenskih rokometašev pri Barceloni.
Blaž Janc je eden izmed treh slovenskih rokometašev pri Barceloni. FOTO: AP

Rokometaši iz Barcelone so desetič zmagali v najbolj imenitnem klubskem tekmovanju na stari celini. Po zmagoslavjih v letih 1991, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2005, 2011 in 2015 so smetano pobrali tudi na letošnjem zaključnem turnirju v Kölnu. Blaugrana je najuspešnejša ekipa v tem tekmovanju. Na drugem mestu je nemški Gummersbach, ki je doslej petkrat osvojil prestižno evropsko klubsko lovoriko, v sezoni 2003/04 so v ligi prvakov zmagali tudi rokometaši Celja Pivovarne Laško.

Katalonska zasedba je slabo odprla tekmo. Po zaostanku 1:4 je strnila svoje vrste, naredila delni izid 8:1 in sredi prvega polčasa povedla z 9:5. Do konca polčasa je imela vse vajeti igre v svojih rokah, največ pa je vodila za šest golov (15:9 in 16:10).

Izbranci španskega strokovnjaka Xavija Pascuala so v drugi polovici tekme povsem zasenčili danske tekmece, ki so v polfinalu uprizorili prvovrstno presenečenje in na kolena položil razvpite Parižane. S širokim naborom kakovostnih igralcev so bili vselej korak ali dva pred njimi, končni izid zgovorno priča o njihovi premoči.

Pri španski ekipi sta bila najbolj učinkovita Aleix Gomez z devetimi in Timothey N'Guessan s šestimi goli. Janc je za zmago prispeval tri, Makuc dva gola, Dolenec pa se ni vpisal med strelce. Pri danski ekipi sta bila strelsko najbolj razpoložena Lukas Sandell z osmimi in Nikolaj Christensen s štirimi zadetki.