Slovenski rokometaši po hudem boju boljši od Italijanov

Padova, 16. 03. 2022 20.30 |

Slovenska moška rokometna reprezentanca je na prvi tekmi drugega dela kvalifikacij za nastop na svetovnem prvenstvu na Švedskem in Poljskem 2023 danes v Padovi premagala Italijo z 29:28 (14:16).

Uroš Zorman
Uroš Zorman FOTO: Twitter

Slovenski rokometaši so kvalifikacijski ciklus za nastop na svetovnem prvenstvu prihodnje leto na Švedskem in Poljskem začeli z zmago, preboj v tretji del kvalifikacijskega ciklusa pa bodo morali proti srčnim Italijanom potrditi šele na nedeljskem povratnem obračunu, ki se bo v kultni celjski dvorani Golovec pričel ob 14.30.

Slovence ob skupni zmagi nad zahodnimi sosedi čakata dva obračuna s Srbi, prvi bo 13. aprila v Sloveniji, povratni pa 16. aprila v Srbiji.

Slovenski rokometni prvokategorniki so bili na krstni tekmi Uroša Zormana na selektorskem položaju v prvem in v začetku drugega polčasa v velikih težavah. Bojeviti Italijani so jim bili povsem konkurenčni, na trenutke pa so jih močno zasenčili.

Papirnati favoriti iz Slovenije so slabo predstavo prikazali predvsem v obrambi, gostitelji pa so njihovo postavitev ves prvi polčas in v prvi polovici drugega dokaj zlahka prebijali.

V slovenski igri je kapljalo in curljalo na vse strani. Poleg blede predstave v obrambi je igra močno šepala tudi v napadu, počasno igro z neučinkovitimi posamičnimi akcijami pa so "azzurri", ki so na današnji tekmi v Padovi nastopili v rdečih dresih, znali izkoristiti v svoj prid.

Slovenci so imeli v prvem polčasu nekaj prebliskov. V 22. minuti so po golu Gašperja Marguča povedli z 12:10, a nato gostiteljem dovolili, da so v naslednjih šestih minutah dosegli delni izid 5:1 in jih pahnili v zaostanek (13:15).

Slovenski primanjkljaj je na polovici tekme znašal dva gola (14:16), v začetku drugega polčasa pa se je podvojil (15:19, 16:20).

Visok zaostanek je vendarle predramil Zormanove varovance. V nadaljevanju so v obrambi zaigrali veliko agresivneje in v 42. minuti po golu Marguča izenačili na 20:20, le minuto zatem pa je Blaž Blagotinšek svoje soigralce po dolgem času znova popeljal v vodstvo z 21:20.

Slovenski rokometaši v končnici tekme niso blesteli, v prelomnih trenutkih dvoboja pa so le strnili svoje vrste. Po zaslugi občasnih prebliskov – predvsem vratarja Jožeta Baznika – so le strli odpor Italijanov. Po golih Aleksa Vlaha in Tilna Kodrina so si si poldrugo minuto pred koncem dvoboja priigrali dva gola prednosti (29:27), na koncu pa v Padski nižini slavili z 29:28.

V slovenski reprezentanci je bil na današnji tekmi najučinkovitejši Gašper Marguč z osmimi goli, Aleks Vlah je prispeval pet zadetkov.