Norvežani v boju za bron nadigrali slovenske rokometaše

Stockholm, 25. 01. 2020 18.49 |

Slovenski rokometaši so v dvoboju za 3. mesto na letošnjem evropskem prvenstvu morali priznati premoč bolj razpoloženi norveški izbrani vrsti, ki je v stockholmski Tele2 Areni slavila z 28:20. V naši reprezentanci je bil s petimi zadetki najučinkovitejši organizator igre Dean Bombač.

• Klemen Ferlin: Lahko bi iztržili več
    01:20
    Klemen Ferlin: Lahko bi iztržili več
  • Darko Cingesar: Na najpomembnejših tekmah smo pokazali najmanj
    01:36
    Darko Cingesar: Na najpomembnejših tekmah smo pokazali najmanj

Po bolečem polfinalnem porazu s Španijo so slovenski rokometaši želeli demantirati nejeverne Tomaže, ki niso skoparili s kritikami na račun varovancev švedskega strokovnjaka Ljubomirja Vranješa.

Čeprav je bila slovenska obramba na tekmi za končno 3. mesto proti Norveški na precej višji ravni kot dan prej, ko je španska izbrana vrsta izkoristila prav vsako napako Deana Bombača in druščine, je bila igra v napadu še naprej nepovezana in je temeljila predvsem na posamičnih poizkusih z zunanjih položajev. Obračun za bronasto kolajno v stockholmski Tele2 Areni se je začel z zadetkom Görana Johannessena, a so Slovenci prek Boruta Mačkovška in Blaža Blagotinška prišli do vodstva z 2:1. Čeprav so Norvežani vrnili z enako mero in po zadetkih njihovega prvega zvezdnika Sanderja Sagosena in Kristiana Björnsena prešli v vodstvo s 3:2, je bila govorica telesa pri naših rokometaših precej drugačna od tiste z obračuna proti Španiji, ki so s potrpežljivo igro skušali poiskati najugodnejši položaj za zaključni strel.

Do izida 5:5 smo spremljali izenačeno tekmo, ki je v uvodnih 15 minutah postregla z lepim številom tehničnih napak na obeh straneh, a so bili kljub vsemu Norvežani tisti, ki so z delnim izidom 3:0 ušli na prednost treh zadetkov (8:5). Slovenski krožni napadalec Blaž Blagotinšek, za katerim je odlično odigrano prvenstvo stare celine, je v naslednjem napadu sicer znižal na 8:6, a kaj, ko so bile napake v slovenski igri vse pogostejše, kar je kakovostna norveška izbrana vrsta znala izkoristiti za lepo vodstvo 10:6 v 25. minuti. Z dvema zaporednima zadetkoma je 'znake življenja' po klavrni predstavi v polfinalu vnovič pokazal organizator igre Dean Bombač, ki je približal slovensko reprezentanco na 'zgolj' dva zadetka zaostanka (10:8). Toda v zadnjih petih minutah, ko bi se naši rokometaši lahko povsem približali 'Vikingom', so z novima napakama dovolili nasprotniku, da na odmor odide z zalogo treh zadetkov prednosti (12:9).

Slovenski rokometaši v polju niso znali izkoristiti lepih obramb vratarja Klemna Ferlina. FOTO:

Nadaljevanje povsem v znamenju Norvežanov
Odlični slovenski vratar Klemen Ferlin je podobno kot na začetku dvoboja tudi v drugi polčas vstopil z obrambo, česar pa njegovi soigralci v polju niso znali unovčiti. Norvežani so s tremi zadetki zapovrstjo ušli na velikih šest zadetkov prednosti (15:9), kar je že v uvodnih minutah nadaljevanja pomenilo veliko mučenje za Vranješevo četo, ki nikakor ni uspela vzpostaviti ravnotežja na igrišču.

V napadu je Slovenija delovala jalovo, nebogljeno in stihijsko. Številni posamični poizkusi brez prave ideje so najpogosteje naleteli na neprebojen norveški obrambni zid, ki je na nasprotni igralni polovici vse skupaj pretvoril v nove zadetke, ki so dokončno zapečatili slovensko usodo v boju za tako želeno drugo medaljo na evropskih prvenstvih. Najvišja razlika na srečanju je znašala 9 zadetkov v korist Norveške (28:19), ki se je zasluženo razveselila osvojitve končnega 3. mesta in posledičnega bronastega odličja.

Evropsko prvenstvo v rokometu, Stockholm, tekma za 3. mesto, izid:
Slovenija - Norveška 20:28 (9:12)
Tele2 Arena, gledalcev 6000, sodnika: Geipel in Helbig (oba Nemčija).
Slovenija: Ferlin, Kastelic, Blagotinšek 3, Henigman, Janc 3, Dolenec 3 (3), Cingesar, Cehte 1, Kodrin, Zarabec, Šoštarič, Horžen, Žabić 1, Ovniček, Bombač 5 (1), Mačkovšek 4.
Norveška: Christensen, Bergerud, Nikolaisen, Sagosen 4 (1), Overjordet, Overby 1, Joendal 7 (1), Aar, Björnsen 5, Gullerud 2, Johannessen 4, O'Sullivan 1, Tangen 2, Reinkind 2, Gullikssen, Blonz.
Sedemmetrovke: Slovenija 5 (4), Norveška 3 (2).
Izključitve: Slovenija 8, Norveška 10 minut.
Rdeč karton: /.

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

60'

Boleč poraz za slovo od letošnjega Eura (20:28)

Slovenski rokometaši so letošnje evropsko prvenstvo zaključili z bolečim porazom. V dvoboju za bronasto kolajno so morali priznati premoč bolj razpoloženim Norvežanom, ki so v stockholmski Tele2 Areni slavili z 28:20.

58'

Norvežani vodijo za 9

Slovenski rokometaši se zavedajo, da je boj za bronasto medaljo že zdavnaj izgubljen, saj Norveška dve minuti pred koncem tekme vodijo za 9 (19:28).

52'

Zaporedna norveška zadetka za +7

Po Bombačevih dveh zaporednih zadetkih so Norvežani odgovorili z enako mero za vodstvo s 16:23 v 52. minuti tekme.

51'

Dva zadetka Bombača

Ob slovenskem zaostanku za -7 je dva zaporedna zadetka dosegel Dean Bombač (16:21). Manj kot 9 minut do konca tekme.

47'

Žabič za 14. slovenski zadetek

Slovenski rokometaši poizkušajo vzpostaviti rezultatski stik z Norvežani, a neuspešno. Kljub zadetku Žabiča, norveška izbrana vrsta vselej odgovori z enako mero (14:20).