Strelec Tiršek do srebrne medalje na paraolimpijskih igrah v Tokiu

Tokio, 30. 08. 2021 09.20 |

Slovenski reprezentant v strelstvu Franček Gorazd Tiršek je na paraolimpijskih igrah v Tokiu v disciplini zračna puška stoje v kategoriji R4 osvojil srebrno kolajno. V boj za medalje se je sicer podal s četrtega izhodišča predtekmovanja, a v finalu zdržal vse pritiske za nov izjemen slovenski paraolimpijski dosežek.

V predtekmovanju na strelišču Asaka je Franček Gorazd Tiršek dosegel četrto izhodišče, pred njim so bili le Italijan Andrea Liverani, Novozelandec Michael Johnson in Ukrajinec Vasil Kovalčuk.

V finalu pa je nato slovenski predstavnik nastopil odlično in bil vseskozi med potencialnimi dobitniki medalj. Z zadnjimi streli si je najprej zagotovil medaljo, potem že zanesljivo vsaj srebro in se tudi močno približal vodilnemu Švedu, a je Jonsson na koncu le slavil z novim paraolimpijskim rekordom 252,8 kroga. Tiršek je za njim zaostal za 0,8 kroga.

Franček Gorazd Tiršek je z odličnim nastopom v finalu strelstva na paraolimpijskih igrah v Tokiu osvojil srebrno kolajno. FOTO: POP TV

Bron si je pristreljal Liverani s končnim izidom 230,7 kroga.

Za Tirška je današnja medalja že tretja v karieri. Tudi prejšnji dve, obe srebrni, je dobil v tej disciplini na igrah v Londonu 2012 in Riu 2016.

Skupno pa je Tirškova medalja v Tokiu že jubilejna 50. za slovenske športnike invalide na paraolimpijskih igrah, upoštevajoč nastope tako za samostojno Slovenijo kot za nekdanjo Jugoslavijo.