Drugi športi

Šušterič: Razlog je ukinitev ZROPS …

Ljubljana, 29. 09. 2011 15.36 2 min branja 0

Franjo Bobinac

Potem ko je pred dnevi odstopno izjavo z mesta generalnega sekretarja Rokometne zveze Slovenije podal Mitja Gobec, je sedaj javnost o slovesu z mesta člana disciplinske komisije podal dolgoletni rokometni delavec Andrej Šušterič.

V petek se na sedežu Rokometne zveze Slovenije obeta vroča skupščina, na kateri bodo med drugim obravnavali tudi odstopno izjavo generalnega sekretarja Mitje Gobca – odlomke iz njegove odstopne izjave smo pred dnevi objavili na 24ur.com – za njegovega naslednika pa naj bi imenovali Gorana Cvijiča.

Franjo Bobinac
Franjo Bobinac
FOTO: Damjan Žibert

Med drugim pa je na dnevnem redu 10. seje predsedstva RZS pot točko 7 tudi seznanitev predsedstva z odstopom Andreja Šušteriča z mesta člana Disciplinske komisije zveze. "Sporočam vam, da nepreklicno odstopam z mesta člana Disciplinske komisije RZS. Razlog za to je ukinitev ZROPS, ki jo je na sramoten in nizkoten način zrežiralo sedanje vodstvo RZS s predsednikom Bobincem na čelu. V organizaciji s takšnim vodstvom pač ne morem in ne želim več sodelovati! Ob mojem slovesu z rokometom se zahvaljujem vsem tistim, s katerimi sem na zvezi tako ali drugače sodeloval od leta 1987 naprej, še posebej pri osamosvajanju RZS leta 1991 in po tem – pri vodenju ZROPS, organizaciji EURA 2004, sodelovanju z EHF,“ je razloge za slovo opisal Šušterič.

Med drugim pa so v rokometnih krogih vse glasnejše govorice, da odstopa generalnega sekretarja Gobca večina naj ne bi podprla, kar pomeni, da se utegne močno stresti predsedniški stolček Franja Bobinca. Omenjenega namreč Gobec v nekaj delih odstopne izjave krivi za neekonomsko delovanje in nepriznavanje dela pisarne krovne organizacije.

  • slika 1
  • slika 2
  • slika 3
  • slika 4
  • slika 5
  • slika 6
  • slika 7
  • slika 8
  • slika 9
  • slika 10
  • slika 11
  • slika 12
  • slika 13
  • slika 14
  • slika 15
  • slika 16
  • slika 17
  • slika 18
  • slika19
  • Slika 20
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1414