Šutejeva sedma na diamantni ligi v Firencah

Firence, 10. 06. 2021 20.59 |

Ljubljančanka Tina Šutej je na atletski diamantni ligi v Firencah v skoku s palico zasedla sedmo mesto. Na tekmovanju je preskočila 4,56 m.

Tina Šutej med nastopom na dvoranskem EP v Torunu
Tina Šutej med nastopom na dvoranskem EP v Torunu FOTO: AP

Članica celjskega Kladivarja je letvico na 4,31 m zmogla prvič, v drugem skoku pa 4,46 m in je tedaj delila četrto mesto. Tam je tudi ostala, ko je prvič zmogla 4,56 m. Na višini 4,66 m pa je bila trikrat neuspešna in je končala tekmovanje.

Mesto za njo, osma, je bila Švicarka Angelica Moser, ki je tudi preskočila 4,56 m, vendar šele v drugem skoku. Moserjeva je 6. marca letos na dvoranskem evropskem prvenstvu v poljskem Torunu osvojila zlato medaljo, srebrna pa je bila Šutejeva.