Šutejeva zmagala v Nemčiji in se približala državnemu rekordu

Karlsruhe, 05. 09. 2021 15.54 |

Tina Šutej je prepričljivo zmagala v skoku s palico na uličnem mitingu v nemškem Karlsruheju, preskočila je 4,71 metra in se približala svojemu slovenskemu rekordu, 4,75 metra, ki ga je dosegla 5. julija 2020 v Ljubljani. Na 4,76 metra je bila trikrat neuspešna. Druga je bila Belorusinja Irina Žuk (4,66 m).

Dvaintridesetletna Tina Šutej je 4,31 m preskočila v prvem poskusu, 4,41 pa v drugem. Na 4,51 in 4,61 m je bila prav tako uspešna v prvih skokih, letvico na 4,71 m pa je zmogla v tretjem.

Šutejeva je v finalu na olimpijskih igrah v Tokiu pred mesecem dni delila peto mesto, preskočila je 4,50 m. Na dvoranskem evropskem prvenstvu marca letos je na Poljskem osvojila srebrno medaljo, kar je njeno prvo odličje na velikih članskih prvenstvih.