Črn dan za slovenski tenis v Melbournu

Melbourne, 08. 02. 2021 07.36 |

Slovenski teniški igralki Tamara Zidanšek in Polona Hercog sta že po prvem krogu končali posamične nastope na odprtem prvenstvu Avstralije. Obe sta izgubili po dveh nizih. Zidanškovo je ugnala Kazahstanka Zarina Dijas s 6:2, 7:5, od Hercogove pa je bila s 7:6 (6), 6:3 boljša Francozinja Caroline Garcia. Izpadel je tudi najboljši Slovenec na lestvici ATP. Aljaža Bedeneta je po dveh urah in 38 minutah igre s 6:4, 7:5, 5:7 in 6:4 premagal Kazahstanec Aleksander Bublik, ki na svetovni lestvici zaseda 45. mesto.

Aljaž Bedene
Aljaž Bedene FOTO: AP

Potem ko je Kazahstanec Aleksander Bublik dobil uvodna dva niza, se je v tretjem Aljaž Bedene le vrnil v igro. A mu v četrtem prednosti ni uspelo unovčiti, tako da se poslavlja od pete celine. Bublik je Bedeneta nadigral zlasti pri neubranljivih začetnih udarcih, ki jih je sprožil kar 41 (15 asov je dosegel Bedene), oba sta imela devet žog za odvzem servisa, Bedene je izkoristil tri, Bublik pa pet.

Tamara Zidanšek
Tamara Zidanšek FOTO: Damjan Žibert

Tamara Zidanšek je tudi v drugem medsebojnem obračunu proti trenutno 83. igralki lestvice WTA Zarini Dijas ostala praznih rok. Pred tem sta se leta 2018 pomerili v New Havnu, ko je bila Kazahstanka boljša s 6:1 in 6:4. Tudi tokrat je Zidanškova, ki na lestvici WTA zaseda 91. mesto, slabo začela in že v prvi igri oddala servis. Konjičanka je imela priložnost, da se vrne v četrti igri, a ni izkoristila priložnosti za "break". Zarina Dijas je nato povišala prednost v sedmi igri in zanesljivo dobila prvi niz. V drugem je slovenska predstavnica povedla z "breakom" v četrti igri, tekmica pa se je vrnila v sedmi. V 11. igri ji je nato uspel še četrti odvzem servisa v dvoboju, po uri in 22 minutah pa je izkoristila četrto žogico za zmago. Triindvajsetletno Konjičanko v Melbournu čaka še nastop v konkurenci dvojic, kjer bo igrala z Nizozemko Arantxo Rus.

Polona Hercog
Polona Hercog FOTO: AP

Polona Hercog se je na igrišču št. 17 potila 23 minut dlje od rojakinje. V prvem nizu sta si tekmici izmenjali po en "break", niz pa je odločila podaljšana igra. Mariborčanka je imela pri 6:5 priložnost za osvojitev niza, a je nato izgubila tri zaporedne točke. Drugi niz je Francozinja Caroline Garcia, 43. igralka sveta, začela in končala z odvzemoma servisa in se veselila preboja v drugi krog. Tekmici sta se pomerili štirikrat, Hercogova, trenutno 51. igralka sveta, pa je proti 27-letnici iz Lyona doslej osvojila le en niz.

Od slovenskih posameznic bo v torek igrala še Kaja Juvan, ki se bo na igrišču št. 13 pomerila s 15. igralko sveta, Britanko Johanno Konta.