Tanja Žakelj in Rok Naglič državna prvaka v olimpijskem krosu

Ljubljana, 05. 07. 2020 17.11 |

Tanja Žakelj (Unior Devinci) in Rok Naglič (Calcit bike team) sta osvojila naslov državnih prvakov za gorske kolesarje v olimpijskem krosu v članskih konkurencah. Na Črnem Vrhu nad Idrijo sta ubranila naslova, ki sta ju osvojila lani na Ravnah na Koroškem.

V ženski članski konkurenci so bile na startu le tri tekmovalke, Tanja Žakelj pa je slavila s prednostjo treh minut in 20 sekund pred Blažo Pintarič (Pintatim), sicer državno prvakinjo leta 2018. Tretje mesto je osvojila 20-letna Vita Movrin (Energijateam.com), ki je s tem postala tudi državna prvakinja v konkurenci mlajših članic.

Tanja Žakelj
Tanja Žakelj FOTO: Ervin Čurlič

Med člani je bila konkurenca nekoliko bolj številčna, vlogo favorita pa je upravičil Korošec Rok Naglič, ki je imel na koncu po uri in 17 minutah dirkanja minuto in 38 sekund prednosti pred Gregorjem Dimicem (Energijateam.com). Tretje mesto je osvojil Rok Korošec (Ljubljana Gusto Santic), ki je zaostal dve minuti in 19 sekund.

Na Črnem Vrhu nad Idrijo so na prvi dirki domače sezone v gorskem kolesarstvu podelili tudi naslove v mlajših, veteranskih in amaterskih kategorijah.