Zidanškova napredovala do 37. mesta na lestvici WTA

Ljubljana, 19. 07. 2021 12.57 |

STA, T.Š.
1

Tamara Zidanšek je po zaslugi dobrih iger v zadnjem obdobju (polfinale Roland Garrosa in zmaga na WTA turnirju v Lozani) napredovala na lestvici za 13 mest, sedaj je že na 37. mestu. V moški konkurenci je, kar se tiče slovenskih igralcev, najvišje na lestvici ATP Aljaž Bedene na 58. mestu.

Avstralka Ashleigh Barty ostaja vodilna igralka na mednarodni jakostni teniški lestvici WTA, viden skok pa je po nedeljskem zmagoslavju na turnirju v Lozani naredila 23-letna Slovenka Tamara Zidanšek. Polfinalistka letošnjega odprtega prvenstva Francije iz Slovenskih Konjic je po zmagi v Švici s 50. napredovala na 37. mesto.

Najboljšo slovensko uvrstitev na lestvici WTA je doslej dosegla Katarina Srebotnik, ki se je 7. avgusta 2006 prebila na 20. mesto. Med "top 30" se je prebila tudi Tina Pisnik, 5. januarja 2004 je napredovala na 29. mesto, medtem ko se je še vedno aktivna Polona Hercog 12. septembra 2011 uvrstila na 35. mesto.

Na najnovejši lestvici WTA je Hercogova zadržala 88. mesto. Kaja Juvan je malenkostno zdrsnila po lestvici in s 104. nazadovala na 107. mesto, dve mesti je izgubila tudi Dalila Jakupović, trenutno je na 280. mestu.