Tim Gajser za konec sezone SP četrti na Kitajskem

Šanghaj, 15. 09. 2019 08.24 |

Motokrosisti so na Kitajskem končali sezono svetovnega prvenstva. Na zadnji dirki v Šanghaju je v elitnem razredu MXGP svetovni prvak Tim Gajser končal na četrtem mestu, potem ko je bil tretji v prvi in četrti v drugi vožnji. Zmagal je Nizozemec Jeffrey Herlings.

Tim Gajser
Tim Gajser FOTO: David Stropnik

V prvi vožnji je zmagal Nizozemec Glenn Coldenhoff pred Jeffreyjem  Herlingsom in Timom Gajserjem. V drugi je imel najboljši slovenski dirkač nekaj več težav, po enem od skokov ga je odneslo izven proge in v motor se mu je zataknil kos reklamnega napisa. Preden se je rešil, je izgubil tri mesta, s tretjega je padel na šesto, do konca nato sicer prišel do četrtega, a je ostal brez stopničk na dirki. Pred njim je namreč v tej vožnji končal Jeremy Seewer, tako da sta imela oba enako število točk (38), odločala je boljša druga vožnja Švicarja. Podobno je bilo v boju za prvo mesto, ker je Herlings slavil v drugi vožnji pred Coldenhoffom, je tudi slavil na dirki, oba Nizozemca sta sicer imela po 47 točk.

Medtem ko si je Gajser naslov prvaka privozil že štiri dirke pred koncem sezone, je bilo skupno drugo mesto v SP oddano šele danes, osvojil pa ga je Sewer. Gajser je na koncu sezone zbral 782 točk, Seewer 580, tretji je Coldenhoff s 535 točkami.

Motokrosisti bodo sezono 2019 sklenili s preizkušnjo za pokal narodov 28. septembra v Assnu.