Tour: Degenkolbu prestižna zmaga v Roubaixu, Roglič obdržal stik z najboljšimi

Pariz, 15. 07. 2018 14.09 |

Nemec John Degenkolb, kolesar ekipe Trek-Segafredo, je zmagovalec prestižne in zelo zahtevne devete etape dirke po Franciji, ki se je po 156,5 kilometra končala v Roubaixu. Na tlakovanih odsekih se je odlično znašel tudi slovenski up Primož Roglič iz moštva LottoNL-Jumbo, ki je do cilja prišel v skupini s favoriti na 26. mestu.

John Degenkolb
John Degenkolb FOTO: AP
John Degenkolb je v ciljnem sprintu premagal vodilnega v skupnem seštevku Belgijca Grega van Avermaet in Yvesa Lampaerta.
Še pred bo kolesarska dirka po Franciji zavila v Alpe in Pireneje, se je moral od največje etapne dirke na svetu posloviti Avstralec Richie Porte. Član ekipe BMC, ki je veljal za enega od favoritov za najvišja mesta, je padel v uvodnih desetih kilometrih devete etape, ki se je končala v Roubaixu.

Trojica je pobegnila kakšnih 16 kilometrov pred ciljem in skupaj prikolesarila do konca. Na četrtem mestu je končal še en Belgijec Philippe Gilbert z zaostankom 19 sekund. Sledil mu je Slovak Peter Sagan, Belgijec Jesper Stuyven in Luksemburžan Bob Jungels. Tem je sledila skupina "preživelih" favoritov z zaostankom 27 sekund, med katerimi je bil tudi Primož Roglič na 26. mestu. Van Avermaet je prednost v skupnem seštevku še povečal, zdaj ima pred Britancem Geraintom Thomasom 43 sekund prednosti in 44 pred Gilbertom. Roglič je napredoval na 13. mesto, zaostanek za vodilnim znaša eno minuto in 57 sekund.

Richie Porte je grdo padel, si zlomil ključnico in končal Tour.
Richie Porte je grdo padel, si zlomil ključnico in končal Tour. FOTO: AP

Bržčas bo olimpijski prvak v torek zadnjič nosil rumeno majico, saj bo po ponedeljku in prostem dnevu sledila prva gorska etapa, v kateri pa pravih možnosti za ubranitev prednosti v skupnem seštevku nima.