
Drugi igralec moške teniške jakostne lestvice ATP Španec Rafael Nadal je pozno sinoči na zaključnem teniškem mastersu sezone v Londonu z nagradnim skladom 3,35 milijona evrov izgubil še proti Rusu Nikolaju Davidenku z 1:6 in 6:7 (4) ter ostal brez možnosti za uvrstitev v polfinale.
V nasprotju z Nadalom pa je polfinalist londonskega turnirja že Šved Robin Söderling, ki je v prvem sredinem dvoboju skupine B premagal Srba Novaka Đokovića s 7:6 (5) in 6:1. V uvodnem krogu je Söderling premagal že Nadala.
V skupini A ima Švicar Roger Federer dve zmagi, Britanec Andrew Murray in Argentinec Juan Martin del Potro po zmago in poraz, Španec Fernando Verdasco pa je izgubil oba dvoboja na turnirju.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.