Sestanek upravnega odbora je potrdil, da Uroš Bregar ni več trener Krima Mercatorja.
Po informacijah blizu kluba je do odločitev prišlo "sporazumno", obe strani sta se strinjali, da je v dobro kluba treba narediti potezo, ki bo obrnila tok dogajanj. Zgolj ena sama zmaga na petih tekmah ne realizira visoko postavljenih ciljev pred sezono, ki so segali vse do napada na evropski vrh. Vodstvo kluba je pred sezono potrdilo, da bo odkrito napadalo naslov evropskega klubskega prvaka. Močno okrepljen kader predvsem z igralkami, ki so nekoč že nosile dres ljubljanskega kolektiva, da vedeti, da v taboru Krimovk mislijo resno. A rezultati visokoletečih ciljem niso sledili, zato se je pretrgal gordijski vozel in prišlo je do sporazumnega dogovora s sedaj že nekdanjim trenerjem Bregarjem.
Vsaj do reprezentančne pavze bo ekipo vodila izkušena Natalija Derepasko, dosedanja Bregarjeva pomočnica in strokovnjakinja, ki že vrsto let skrbi za Krimov podmladek.
Še več, Derepasko naj bi imela močno podpro upravnega odbora v obdobju do reprezentančne pavze, ko bodo potegnili črto nad rezultati. Ukrajinka s slovenskim potnim listom je pred dvajsetimi leti kar dvakrat s Krimom stopila na evropski vrh in bila pri obeh lovorikah med ključnimi igralkami ljubljanskih rokometašic. Tudi po karieri je ostala v rokometu in se takoj lotila dela z mladimi. Odslej bo, vsaj za naslednje tri-štiri tekme v Ligi prvakinj, stopila v precej večje čevlje članske trenerke.
Krim se je pred sezono močno okrepil za naskok na vrh
Ljubljansko ekipo je pred sezono okrepila Francozinja Alisson Pineau, skupaj z Ocean Sercien-Ugolin pa ima ljubljanski tabor kar dve igralki, ki sta se na olimpijskih igrah v Tokiu veselili zlatega odličja. V ekipo so se vrnile tudi Dragana Cvijić in Andreja Lekić ter Tjaša Stanko, po porodu se je vrnila tudi Alja Varagić. Novinke so tudi nizozemska vratarka Barbara Arenhart, Hrvatica Paula Posavec, Katarina Krpež Šlezak, Neja Polak in mlada domača vratarka Zala Miklič.
Klub pred sezono obeležil 20-letnico prvega evropskega naslova
Klub je sredi avgusta v Ljubljani slavnostno obeležil 20-letnico prvega naslova lige prvakinj.
Sredi Ljubljane se je zbrala celotna ekipa in strokovni štab iz sezone 2000/01. Predsednik Rokometne zveze Slovenije Franjo Bobinac je ob tej priložnosti ljubljanskemu klubu podelil letošnje priznanje za odličnost, ki ga RZS enkrat letno podeli posameznikom, posameznicam ali klubom, ki so nase opozorili z uspešnim delom na rokometnem področju. Prvo tovrstno priznanje je leta 2020 dobilo Celje Pivovarna Laško.
V sezoni 2000/01 so ljubljanski kolektiv sestavljale igralke Luminita Hutupan (vratarka), Branka Jovanović (vratarka), Sergeja Stefanišin (vratarka), Tanja Oder (levo krilo), Tanja Dajčman (levo krilo), Olga Čečkova (desno krilo), Mihaela Bobocea (desno krilo), Branka Mijatovič (srednja zunanja), Ina Dolgun (srednja zunanja), Deja Doler (krožna napadalka), Maja Mitrović (krožna napadalka), Agniezska Matuszewska (leva zunanja), Monika Gogirla (leva zunanja), Natalija Derepasko (leva zunanja), Anja Frešer (desna zunanja) in Vesna Horaček (desna zunanja). Glavni trener je bil Tone Tiselj, pomočnik pa Robert Beguš. V Ligi prvakinj je Krimovke takrat najprej čakal čakal Spartak Kijev, ki so ga Ljubljančanke dvakrat suvereno premagale. Najvišjo zmago v prvem delu sezone so zabeležile proti španski ekipi Mular L'Eliana Valencia, ko so zmagale kar z enajstimi zadetki razlike (30:19). Z madžarskim Györi Graboplastt ETO so si obakrat razdelile točke. V četrtfinalu so na povratni tekmi za dvanajst golov (29:17) nadigrale Larvik, uspešno pa so preskočile tudi Budućnost. V finalu so premagale še danski Viborg, potem ko so v gosteh igrale neodločeno, doma pa zmagale s 25:19.
Serijski slovenski prvak Krim je sicer v sezoni 2002/03 ponovil uspeh in še drugič pokoril Evropo. Ob tem je še trikrat igral v finalu elitnega evropskega tekmovanja, v katerem si tudi v novi sezoni, za katero je pripeljal nekatere zveneče okrepitve, želi poseči med najboljše.
KOMENTARJI (12)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.