Fainova v Abu Dabiju v finalu na 200 m prosto

Abu Dabi, 16. 12. 2021 07.44 |

Plavalka mariborskega Branika Katja Fain se je na svetovnem prvenstvu v plavanju v 25-meterkih bazenih v Abu Dabiju uvrstila v finale na 200 m prosto. Z dosežkom 1:54,61 je dosegla šesti izid kvalifikacij. Ravenčanka Janja Šegel je bila 20 v isti disciplini z 1:57,81.

Katja Fain je s tem dosegla nov mejnik v karieri. Po letošnji premieri na olimpijskih igrah, stopničkah v svetovnem pokalu in nazadnje novembra na evropskem prvenstvu v Kazanu, kjer je bila na 200 m prosto bronasta, se je prvič v karieri zavihtela tudi v finale svetovnega prvenstva.

Janja Šegel je danes nastopila še na 100 m hrbtno in z 1:00,30 zasedla 28. mesto, Tjašo Vozel iz kranjske Zvezde pa je bila na 50 m prsno diskvalificirana.