Naslov evropskih prvakov branijo Danci, ki so pred dvema letoma slavili na Norveškem, na zaključnem turnirju stare celine pa bodo že osmič nastopili slovenski rokometaši. Na dosedanjih evropskih prvenstvih je imela največ uspeha Švedska, ki je štirikrat zmagala (Portugalska 1994, Italija 1998, Hrvaška 2000 in Švedska 2002), po enkrat pa Rusija (Španija 1996), Nemčija (Slovenija 2004), Francija (Švica 2006) in Danska (Norveška 2008).
V skupini A (Gradec) bodo nastopile Hrvaška, Rusija, Norveška in Ukrajina, v skupini B (Linz) Danska, Islandija, Srbija in Avstrija, v skupini C (Innsbruck) Slovenija, Nemčija, Poljska in Švedska, v skupini D (Wiener Neustadt) pa Francija, Španija, Madžarska in Češka. Iz prvega dela tekmovanja se naprej uvrstijo po tri najboljše reprezentance iz vsake skupine, v drugem delu pa se križata skupini A in B ter C in D. Tekme drugega dela skupine I bodo na Dunaju, skupine II pa v Innsbrucku.
Pet najbolje uvrščenih reprezentanc z letošnjega zaključnega turnirja stare celine se bo neposredno uvrstilo na svetovno prvenstvo, ki ga bo prihodnje leto gostila Švedska, druge izbrane vrste pa si bodo vozovnice morale priboriti na dodatnih kvalifikacijskih tekmah, ki bodo sredi leta. Slovenci pod vodstvom novega selektorja Noke Serdarušića ne bodo imeli lahkega dela, saj jih že v predtekmovanju čaka težka skupina z Nemčijo, Poljsko in Švedsko. Z Skandinavci jih že danes zvečer čaka prvak tekma, jutri pa je na sporedu dvoboj z Nemci.
Seznam slovenske reprezentance na EP:
Gorazd Škof, Aljoša Rezar, Vid Kavtičnik, Matjaž Brumen, Dragan Gajič, Renato Vugrinec, Jure Natek, Uroš Zorman, David Špiler, Sebastian Skube, Aleš Pajovič, Miladin Kozlina, Luka Žvižej, Jure Dobelšek, Zoran Lubej, Miha Žvižej.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.