V Parizu brez večjih presenečenj, v osmini finala veliki obračun Williams-Šarapova

Pariz, 02. 06. 2018 22.58 |

Na odprtem teniškem prvenstvu Francije v Parizu zaenkrat vse teče po napovedih. Favoriti so bili tudi v tretjem krogu uspešni, od osmine finale naprej pa se pričakujejo vrhunski dvoboji. Posebno to velja za žensko konkurenco, ki je izredno izenačena. Tako bo v osmini finala na sporedu prava poslastica, v kateri se bosta pomerili Serena Williams in Marija Šarapova. Omenjeni igralki imata skupaj pet pariških zmag.

Te zaenkrat še nima Simona Halep, ki je bila dvakrat v finalu, a računa, da ji bo nekaj takega uspelo tudi letos. Zaenkrat večjih težav nima, v tretjem krogu je prva nosilka s 7:5 in 6:0 premagala Nemko Andreo Petković, ki je imela težave s poškodbo kolena. Naslednja tekmica prve igralke sveta, ki pa še nikoli ni dobila turnirja za grand slam, v Parizu je bila dvakrat finalistka, bo Belgijka Elise Mertens.

Serena Williams se bo v osmini finala v ženski konkurenci pomerila z Rusinjo Marijo Šarapovo. FOTO: AP

Slab dan sta imeli češki favoritinji Karolina Pliškova in Petra Kvitova, šesta in osma nosilka sta morali priznati premoč Rusinji Mariji Šarapovi oziroma Estonki Anett Kontaveit. Estonka je oba niza dobila v podaljšani igri, s tem pa napovedala, da bi lahko poskrbela za podobno presenečenje kot lani Latvijka Jelena Ostapenko, ki je turnir dobila. Še slabše od Kvitove jo je odnesla njena rojakinja Karolina Pliškova. Po vsega 59 minutah igre je morala priznati premoč Šarapovi, ki je pokazala odlično igro in tudi napovedala boj za tretjo zmago na tem turnirju.

Lanska zmagovalka Wimbledona Španka Garbine Muguruza se je v osmino finala prebila z gladko zmago s 6:0 in 6:2 proti Avstralki Samanthi Stosur, ki je pred osmimi leti zaigrala v finalu turnirja v francoski prestolnici. V osmini finala bo Španka igrala z Ukrajinko Lesijo Curenko, ta je s 6:2 in 6:4 ugnala 16. igralko sveta Slovakinjo Magdaleno Rybarikovo. V osmino finala sta se uvrstili še Francozinja Caroline Garcia in Nemka Angelique Kerber.

Rafael Nadal se je brez večjih težav uvrstil v izločilne boje letošnjega Roland Garrosa. FOTO: AP

Zanesljivi Nadal
Španski zvezdnik Rafael Nadal se zanesljivo približuje svojemu 11. naslovu na tem turnirju. Prvi igralec sveta tudi v svojem tretjem dvoboju na turnirju proti prijatelju Francozu Richardu Gasquetu ni imel težav, zmagal je s 6:3, 6:2 in 6:2. Španec je vrstnika premagal še 16-ič v 16. medsebojnem dvoboju, v dvobojih z njim je dobil zadnjih 28 nizov. Naslednji tekmec Nadala bo Maximilian Marterer. Nemec je v tretjem krogu prav tako zmagal po treh nizih, njegova žrtev je bil Estonec Jürgen Zopp.

Za presenečenje je poskrbel Rus Karen Hačanov, ki je gladko ugnal 15. nosilca Francoza Lucasa Pouilla, v osmino finala so se danes uvrstili še Hrvat Marin Čilić, Argentinec Juan Martin Del Potro, Italijan Fabio Fognini, ki je bil po maratonu v petih nizih boljši od Britanca Kyla Edmunda, Južnoafričan Kevin Anderson, Argentinec Diego Schwartzmann, Belgijec David Goffin in Američan John Isner.