Drugi športi

VIDEO: Špilaku tretja etapa na Norveškem

Tromso, 16. 08. 2014 20.15 1 min branja 1

Simon Špilak

Slovenski kolesar Simon Špilak je zmagal na tretji etapi dirke po Norveški. Član Katjuše je je v skupnem seštevku preizkušnje trenutno šesti, vodi pa Nizozemec Steven Kruijswijk (Belkin).

Slovenski kolesar Simon Špilak te dni uspešno nastopa na tako imenovani arktični dirki po Norveški. Kolesar Katjuše je po ciljnem sprintu dobil tretjo etapo, dolgo 132 km, med Alto in Kvaenangsfjelletom. Skupno vodstvo na dirki je danes prevzel Nizozemec Steven Kruijswijk (Belkin), Špilak pa je skupno šesti z zaostankom 25 sekund.

Špilak in Kruijswijk sta pobegnila pet kilometrov pred ciljno črto in se za zmago v tretji etapi, Slovenec je bil v prvi 14., v drugi pa 42., udarila v ciljnem sprintu, v katerem je bil boljši Špilak.

Arktična dirka, ki je letos na sporedu drugič, se bo končala v nedeljo s krožno etapo s startom in ciljem v Tromsoeju.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI1

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ViscaB
17. 08. 2014 09.15
bravo simon, zmaga v najtežjem športu-respect!
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763