Petra Kvitova je igrala šele drugi polfinale velikih turnirjev, vendar je odločno narekovala ritem od začetka do konca. Zabeležila je osem asov, tri zapored ob zaključku zadnje igre uvodnega niza, imela 40 winnerjev in 14 neizsiljenih napak, tekmica pa le devet winnerjev in 14 napak, med slednjimi odločilno po drugi dvojni napaki na tekmi pri zaključni žogici. Po njej se je prvega finala na turnirjih za grand slam veselila Kvitova. Azarenka je sicer povedla v drugem nizu z 2:0 in nato prednost obdržala do konca, vendar pa je v tretjem nizu Čehinja povedla s 3:1. Azarenka je imela priložnost za odvzem servisa, Kvitova pa je rešila obe žogici za odločilno vodstvo s 4:1.

"Celoten dvoboj se je osredotočal na servise, zato sem zelo vesela, da sem bila v tej prvini uspešnejša. Travnata podlaga je očitno pri meni vse bolj priljubljena," je bila zadovoljna Kvitova. Do lani, ko se je v Wimbledonu povzpela do polfinala, ni dobila niti enega dvoboja na travnatih podlagah. Postala je prva levičarka po rojakinji Martini Navratilovi leta 1994, ki se je uvrstila v finale Wimbledona. Navratilova je ta turnir osvojila devetkrat. Zadnja levoroka finalistka grand slama pa je bila Monika Seleš leta 1998 na odprtem prvenstvu Francije.
Šarapova pa je drugi polfinalni dvoboj začela dokaj slabo. Nemka je povedla s 3:0 in Rusinja je šele proti koncu niza ujela ritem (6:4). Povsem drugače pa je bilo v drugem nizu. Šarapova je namreč povedla s 5:1 in tedaj je bilo videti, kot da Sabine Lisicki nima nobenih možnosti za kakšen preobrat. Pa ji je to delno uspelo in je znižala na 3:5 in imela servis. Kljub temu je Šarapova prišla do dveh žogic za zmago in uspela izkoristiti že prvo. Kljub temu, da je imela kar 13 dvojnih napak pri servisu in da ji začetni udarec ni šel pod rok, pa je dobila 12 od zadnjih 16 iger. Zmage se je razveselil tudi njen srčni izbranec, Mariborčan Saša Vujačić, branilec košarkarske ekipe iz NBA New Jersey Nets. "Res je lepo ponovno nastopiti v finalu Wimbledona. Že dolgo časa je poteklo, odkar mi je to uspelo. Imela sem zelo realna pričakovanja pred in med turnirjem, na katerem mi v zadnjih letih ni uspelo priti višje od četrtega kroga," je povedala Šarapova, ki je Wimbledon osvojila leta 2004.
Izid, polfinale:
Petra Kvitova - Viktoria Azarenka 6:1, 3:6, 6:2
Marija Šarapova - Sabine Lisicki 6:4, 6:3
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.