Drugi športi

Zaradi neuspeha na OI skočila v smrt

Moskva, 19. 06. 2013 09.53 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Dve leti po tem, ko je iz za zdaj nepojasnjenih razlogov samomor naredila avstrijska šampionka v judu Claudia Heill – neuradno naj bi šlo za depresijo – je iz 15. nadstropja stolpnice v smrt skočila ruska judoistka Elena Ivanščenko.

Elena Ivanščenko je bila velika tekmica Lucije Polavder.
Elena Ivanščenko je bila velika tekmica Lucije Polavder. FOTO: Reuters

Štirikratna evropska prvakinja v judu, 28-letna Elena Ivanščenko, je zaradi neuspeha na olimpijskih igrah v Londonu naredila samomor. Direktor judo centra iz Tjumna, kjer je živela, je potrdil, da je omenjena neuspešno zdravila depresijo, dogodka, ki se je zgodil v soboto, pa prav nihče ni pričakoval.

Čeprav so mnogi njeno neosvojitev zlatega odličja v Londonu označili za velik neuspeh, na samomor (na tako grozovit način) ni nihče pomislil. Športnica je osvojila tudi srebrno in dve bronasti medalji na svetovnih prvenstvih. Konec marca 2011 je podobno samomor izvedla tudi nekdanja olimpijska podprvakinja Claudia Heill, ki se je vrgla s šestega nadstropja stolpnice na Dunaju.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (2)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User941399
19. 06. 2013 18.25
a ve kdo katera je bila v londonu?
User488407
19. 06. 2013 15.06
+4
Ah ne verjamem, da je to zgolj zaradi rezultata, tu se gre za prepletenost stoterih malenkosti... Me pa preseneča, da ne skušajo samomorov prikriti, isto kot na naših avtocestah, ko se človek na ravni cesti zabije v betonsko ograjo in ga dajo pod nesreče.