
Pomilostitev velenjskega rokometnega trenerja Ivica Obrvan je med rokometnimi delavci sprožila zgražanje. Metkovčan lahko zaradi pomilostitve, odslužil je le 22 odstotkov osemesečnega suspenza (napad na sodnika in napad na uradno osebo), že vodi današnjo tekmo proti Ribničanom. "V vsakem primeru je izrečeni sklep nelegalen in nelegitimen in v nasprotju z vsemi pravnimi akti Rokometne zveze Slovenije. Tu mislim, da je kršenih več disciplinskih pravilnikov. Nedopustno je, da se na izredni skupščini glasuje o omilitvi kazni trenerja,“ je za 24ur.com povedal disciplinski sodnik RZS Brane Celar.

Nikomur izmed poznavalcev nastale situacije namreč ni jasno, kako je lahko nekdo pomiloščen, ko je najprej 'napadel' sodnika in dobil kazen, na izrečeno kazen pa reagiral še z novim incidentom. Suspendirani trener je namreč napadel še uradno osebo RK Cimos Koper. "Nedopustno je, da lahko nekdo, potem ko je odslužil le 22 odstotkov kazni, dočaka pomilostitev. Vsega skupaj je od osemmesečnega suspenza prestal le 66 dni. Del le tega ob koncu lanske sezone, preostanek pa od 12. septembra naprej,“ je nadaljeval Celar, ki se je na izredni skupščini tudi javno uprl predsedniku RZS in RK Gorenje Franju Bobincu.
Če je Slovenija pravna država, potem bi se moral Bobinac izključiti iz omenjenega primera, tako pa je ravno zaradi svojega vpliva mirno sodeloval v primeru. "Kot disciplinski sodnik in poročevalec arbitražne komisije smo sestavili zahtevo, ki jo bomo predali statutarni komisiji, le ta pa bo ugotavljala nelegalnost in nelegitimnost sklepa,“ je dodal Celar, ki se zaveda, da predsednik RZS nezakonito ruši vse, kar je bilo doslej zgrajenega v slovenskem rokometu. Velenjčani so denimo letos storili že toliko nepravilnosti, zaradi katerih je morala zasedati arbitražna komisija, kot jih v nekaj letih niso vsi slovenski klubi skupaj. Pozna registracija Mihe Žvižeja, težave pri registraciji Dina Bajrama in težave pri registraciji Klemna Cehteta. V Velenju, kjer isti Bobinac redno izplačuje obveznosti le do Ivana Čupića – v nasprotnem primeru bi igralec že davno zapustil klub, ker mu to omogoča pogodba –, večina ekipe še vedno čaka na redni dohodek, dolgovi kluba pa so že pred časom narasli na nekaj milijonov evrov. Bržkone ima tudi za to Bobinac že pripravljeno vabilo na kakšno izredno skupščino, na kateri po zadnji farsi ne bi bilo nič nepričakovanega, če bi dolg kar izbrisali.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.