Zidanškova po hudem boju z Rusovo do zmage in drugega kroga OP Avstralije

Melbourne, 18. 01. 2022 10.09 |

STA, A.V.
4

Najboljša slovenska teniška igralka, Tamara Zidanšek, je z zmago začela nastope na odprtem prvenstvu Avstralije v Melbournu. V prvem krogu je 24-letna Slovenka proti Nizozemki Arantxi Rus, 66. igralki sveta, sicer zmagala šele po ogorčenem boju v podaljšani igri s 3:6, 6:3 in 7:6 (8).

Tamara Zidanšek, ki je lani izpadla v prvem krogu Melbourna, se je na začetku prvega grand slama sezone z 31-letno nizozemsko tekmico Arantxo Rus merila skoraj dve uri in 27 minut. Po tekmi, polni preobratov in številnih neizsiljenih napak – Zidanškova jih je naredila 48, Rusova pa 60 – pa je izkoristila osmo zaključno žogico podaljšane igre za zmago.

Slovenska tenisačica ni dobro začela dvoboja, saj je izgubila prvi dve igri na svoj začetni udarec in tekmica si je priigrala prednost 4:1, ki jo je zadržala do konca uvodnega niza za zmago s 6:3 po 33 minutah igre. Tudi drugi niz je Zidanškova začela slabo in zaostajala z 0:2, nato pa le dobila tri zaporedne igre, preden je Rusova izenačila na 3:3. Vseeno je nato slovenska igralka v osmi igri tekmici odvzela servis in nato na svoj začetni udarec po 45 minutah igre dobila drugi niz s 6:3.

Tretjega je Zidanškova začela z breakom in povedla ter prevzela pobudo, si priigrala prednosti 2:0, 3:1, 4:2 in 5:3, nato pa vso prednost zapravila ob zaključku niza. Čeprav je imela Slovenka 5:4 in na svoj servis že 40:0 za zmago v dvoboju, je zapravila vse tri zaključne žoge. Tekmici je dopustila, da je prišla do izenačenja na 5:5 ter imela celo prednost 6:5, na koncu pa je Zidanškova izenačila, tako da je odločala podaljšana igra.

Tamara Zidanšek je uspešno začela nastope na letošnjem odprtem prvenstvu Avstralije v Melbournu. FOTO: AP

A ko se je že zdelo, da bo Zidanškova po prednosti 5:0 zlahka dobila tie-break in s tem zmagala, je sledil nov preobrat. Rusova je prišla do izenačenja pri 6. točki, nato pa povedla s 7:6, preden je Zidanškova izkoristila osmo zaključno žogico in po 68 minutah igre v tretjem nizu zmagala.

V drugem krogu OP Avstralije se bo Zidanškova pomerila z Britanko Heather Watson, s katero se je pomerila tudi prejšnji teden na turnirju v Adelajdi. Takrat je Slovenka po slabih dveh urah in pol v prvem krogu zmagala z 2:6, 6:2, 7:6 (4).

Watsonova je bila v prvem krogu Melbourna s 6:3, 5:7 in 6:2 boljša od Egipčanke Majar Šerif.

OP Avstralije (Melbourne), grand slam (47,7 milijona evrov), izidi:
– moški:
– 1. krog:
Steve Johnson (ZDA) – Jordan Thompson (Avs) 7:6 (5), 6:7 (6), 4:6, 6:3, 6:3;
Jannik Sinner (Ita/11) – Joao Sousa (Por) 6:4, 7:5, 6:1;
Roberto Bautista Agut (Špa/15) – Stefano Travaglia (Ita) 7:6 (2), 6:4, 5:7, 6:1;
Philipp Kohlschreiber (Nem) – Marco Cecchinato (Ita) 6:4, 7:5, 7:6 (0);
Grigor Dimitrov (Bol/26) – Jiri Lehečka (Češ) 6:4, 4:6, 6:3, 7:5;
Andrej Rubljov (Rus/5) – Gianluca Mager (Ita) 6:3, 6:2, 6:2;
Ričardas Berankis (Lit) – Roberto Carballes (Špa) 6:1, 3:6, 2:6, 6:3, 6:4;
Norbert Gombos (Slk) – Timofej Skatov (Kaz) 6:3, 6:2, 1:6, 6:4;
Marin Čilić (Hrv/27) – Emilio Gomez (Ekv) 6:3, 6:1, 6:2;
Diego Schwartzman (Arg/13) – Filip Krajinović (Srb) 6:3, 6:4, 7:5;
Christopher O'Connell (Avs) – Hugo Gaston (Fra) 7:6 (4), 6:0, 4:6, 6:1;