Tudi v trinajsto ni šlo: Celje še naprej brez zmage v Ligi prvakov

Porto, 28. 02. 2024 20.44 |

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v predzadnjem krogu skupinskega dela Lige prvakov gostovali pri Portu in zabeležili nov poraz. Domačini so bili boljši z 32:30.

Varovanci Alema Toskića še vedno čakajo prvo evropsko zmago v tej sezoni.
Varovanci Alema Toskića še vedno čakajo prvo evropsko zmago v tej sezoni. FOTO: Aljoša Kravanja

Celjani so odločno odprli gostovanje na severu Portugalske in v sedmi minuti prvič povedli z dvema goloma prednosti, ko je bil z desne strani uspešen Tilen Mlakar. Hitro se je razbranil Rok Zaponšek, a je enako na drugi strani veljalo za čuvaja domače mreže Nikolo Mitrevskega, ki je v deseti minuti ubranil svojo prvo sedemmetrovko.

Priložnost je zapravil Luka Perić, ki pa je svojo napako popravil že v naslednjem napadu, ko je zadel po lepem vtekanju z desnega krila. Celje je takrat prvič vodilo za tri gole (2:5).

Domači so nato prestavili v višjo prestavo in že do 16. minute izenačili po dveh uspešno izvedenih protinapadih. Uroš Miličević, nekdanji rokometaš Ribnice, je nato hitro odgovoril za 6:7, Zaponšek pa je vse skupaj nadgradil s svojo četrto obrambo.

Igra slovenskih prvakov v nadaljevanju prvega polčasa ni bila več tako živahna. Zaponšek je živce izgubljal, ker so njegovi soigralci nasprotnikom dovolili preveč hitrih protinapadov. Ustavilo pa se je tudi v napadu.

Ignacio Plaza Jimenez je v 22. minuti z igralcem več zadel za 10:8, nakar je Alem Toskić reagiral s prvo minuto odmora. Maj Marguč je v 28. minuti dosegel zelo pomembnem zadetek, s katerim je znižal na 13:10. Ob polčasu je na semaforju kazalo 14:11, potem ko je Zaponšek v zadnji sekundi ubranil poskus za 15. gol Porta.

V nadaljevanju je Porto hitro povedel za pet, potem ko je zadel Fabio Magalhaes (19:14), a so Celjani odgovorili z delnim izidom 4:0, po katerem so po dolgem času znova povedli. Bilo je 23:24. Silva je hitro izenačil, potem pa je Porto do konca držal niti igre v svojih rokah. Zadnji žebelj v krsto Celjanov je nekaj sekund pred koncem za končnih 32:30 zabil Nikolaj Christensen

Pri gostih je bil najboljši Uroš Miličević, ki je iz igre metal 10/12. Mitja Janc je za pet golov potreboval osem metov. Za domače je Antonio Areia dosegel devet zadetkov, Plaza Jimenez enega manj, Christensen pa šest.