Drugi športi

Zmaga Wozniackijeve, poraz Šarapove

Carigrad, 26. 10. 2011 10.26 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Na uvodnih tekmah zaključnega teniškega turnirja WTA, na pet milijonov ameriških dolarjev vrednem tekmovanju v Carigradu, so zmago zabeležile Danka Wozniackijeva, Avstralka Stosurjeva in Čehinja Kvitova.

Wozniackijeva, prva igralka sveta, je ugnala Poljakinjo Agnieszko Radwansko, Avstralka Samantha Stosur pa je premagala Šarapovo. V carigrajski dvorani Sinan Erdem Areni je imela v rdeči skupini Wozniackijeva precej dela, da je strla odpor Radwanske in je zmagala s 5:7, 6:2 in 6:4, v drugi tekmi skupine pa je Čehinja Petra Kvitova, zmagovalka Wimbledona, gladko ugnala Rusinjo Vero Zvonarevo s 6:2, 6:4. V beli skupini je Stosurjeva, zmagovalka odprtega prvenstva ZDA, v dvoboju s Šarapovo slavila s 6:1 in 7:5.

Danka Wozniacki je imela tri zaključne žogice za zmago v uvodnem nizu, vendar je ta pripadel tekmeci. "Psihično je bilo to zelo težko, saj sem bila na pragu vodstva, vendar mi je uspelo ohraniti hladno glavo ter na koncu zmagati," je pojasnila Danka po dvoboju, v katerem sta tekmici zgolj v drugem nizu skupaj izgubili šest iger na svojih začetnih udarcih, dva poznejša zmagovalka.

Caroline Wozniacki
Caroline Wozniacki FOTO: Reuters

Kvitova je svoj prvi nastop med najboljšo osmerico, ki nastopa na vsakoletnem zaključnem turnirju, začela z vodstvom v nizih in nato v drugem nizu povedla s 4:1. Zvonareva je izenačila na 4:4, naslednji dve igri pa sta znova pripadli Čehinji. Šarapova je nastopila prvič po poškodbi prejšnji mesec, ko je predčasno v četrtfinalu končala turnir v Tokiu. Stosurjeva je brez težav dobila prvi niz, v drugem pa je Rusinja prišla v pravi ritem in povedla s 3:0. V četrti igri je imela Šarapova priložnost za odvzem servisa, vendar je Avstralki uspelo rešiti zaključno žogico in nato je sama v dvanajsti igri prišla do točke za zmago. "Kar težko je bilo priti v ritem po enomesečni odsotnosti, na tako visoki ravni pa odločajo malenkosti. Kljub porazu sem vesela, da sem se vrnila po poškodbi," je menila Šarapova, ki je imela šest dvojnih napak in je zadela le 59 odstotkov prvih servisov, tekmica pa 74.

 

  • Scheppach Visokotlačni čistilnik HCE2600
  • Proklima Talni ventilator
  • Intex Montažni bazen Chevron Prism Frame
  • Zložljiv piknik voziček itStime
  • Sunfun Jakarta Gazebo paviljon Jakarta II
  • Sup Ruby
  • Kingstone Okrogli žar Bullet 57
  • Vrtni ležalnik Marissa
  • Sunfun Viseči senčnik Toskana
  • Voltomat Mobilna klimatska naprava Wi-Fi
KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.