Šport

Ostroge klonile na domačem igrišču

San Antonio, 20. 04. 2003 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

V severnoameriški poklicni košarkarski ligi NBA se je začela končnica, v uvodnih tekmah prvega kroga pa je največje presenečenje pripravil Phoenix, ki je v gosteh po podaljšku premagal San Antonio s 96:95.

V drugih dveh tekmah zahodne konference je Sacramento ugnal Utah s 96:90, Dallas pa s 96:86 Portland. V vzhodni konferenci sta bili na sporedu dve tekmi: Indiana je na domačem igrišču izgubila z Bostonom s 100:103, slovenski košarkar Primož Brezec je v dresu Pacersov tekmo spremljal s klopi za rezervne igralce, New Jersey pa je brez posebnih težav premagal Milwaukee s 109:96.

Sonca so premagala gostitelje

Sonca so v košarkarskem trilerju v dvorani SBS Centra v San Antoniu po podaljšku premagala gostitelje, ki so imeli v rednem delu najboljše razmerje zmag in porazov. Junak tekme je bil "dirigent" Phoenixove igre Stephon Marbury, ki je v zadnjih sekundah izjemno izenačenega in razburljivega dvoboja z natančnim metom za tri točke svojim soigralcem prinesel odmevno zmago. Gostujoči ekipi je pot do zmage omogočil tudi nezbrani gibljivi center domačega moštva Tim Duncan, ki je v zadnjih šestnajstih sekundah zgrešil kar tri proste mete, grešil pa je tudi v podaljšku (2:8). Kaže omeniti, da Phoenixu v letošnji sezoni izjemno odgovarja igra San Antonia, saj je na petih medsebojnih tekmah dosegel kar štiri zmage.

Sacramento in Dallas premagala Utah oziroma Portland

V drugih dveh tekmah zahodne konference sta favorizirana Sacramento in Dallas po pričakovanju premagala Utah oziroma Portland. V kalifornijski prestolnici se je domače moštvo moralo pošteno potruditi, da je strlo odpor tradicionalne premišljene in počasne igre Utaha. V domači ekipi sta bila najboljša strelca Chris Webber (27 točk) in Predrag Stojakovič (16), pri gostih pa se je izkazal neuničljivi Karl Malone (27 točk, osem podaj in sedem skokov). V Teksasu je bil osrednja osebnost nemški košarkarski čudežni deček Dirk Nowitzki, ki je v uvodnem dvoboju letošnje končnice prikazal izjemno predstavo in Portlandu nasul kar 46 točk, kar je njegov najboljši strelski izkupiček pod obroči NBA. Z izjemnim strelskim izkupičkom je Nowitzki zrušil klubski rekord legendarnega Rolanda Blackmana (pred leti je v dresu Stefanela gostoval tudi v Tivoliju), ki je v letošnji sezoni eden od pomočnikov trenerja Dona Nelsona.

Bostonu je v Indianapolisu uspel pravi preobrat

V zadnjih šestih minutah je Boston nadoknadil trinajst točk zaostanka. Junak tekme je bil nedvomno Paul Pierce, ki je v zadnji četrtini dosegel 21 od skupaj 40 točk. V prvih treh četrtinah je bilo krilo Keltov izjemno nerazpoloženo, saj je zgrešilo kar petnajst od devetnajstih metov. Drugače je bilo v odločilni četrtini, kjer je Pierce popravil vtis na parketu in zadel tudi vseh 21 prostih metov. Po odločitvi domačega trenerja Isiaha Thomasa slovenski center Primož Brezec ni igral, za Indiano pa je največ točk dosegel Ron Artest (26).

Nedosegljivih 31 točk

Organizator igre New Jerseya Jason Kidd je prikazal "profesorsko" predstavo v dvoboju z Milwaukeejem, saj je dosegel 14 točk, 14 asistenc in pod obročema pobral šest žog. Po zaslugi njegove vsestranske igre je domača ekipa ves čas nadzorovala potek dogodkov in ob polčasu vodila za 20 točk, v zadnji četrtini pa je prednost narasla na nedosegljivih 31 točk.

SORODNI ČLANKI
  • Scheppach Visokotlačni čistilnik HCE2600
  • Proklima Talni ventilator
  • Intex Montažni bazen Chevron Prism Frame
  • Zložljiv piknik voziček itStime
  • Sunfun Jakarta Gazebo paviljon Jakarta II
  • Sup Ruby
  • Kingstone Okrogli žar Bullet 57
  • Vrtni ležalnik Marissa
  • Sunfun Viseči senčnik Toskana
  • Voltomat Mobilna klimatska naprava Wi-Fi