Otočani presenetljivo izgubili

New York, 14. 10. 2001 00.00 |

V severnoameriški profesionalni hokejski ligi NHL je Detroit po zmagi nad Buffalom tokrat v podaljšku s 5:4 ugnal še doslej neporažene Otočane iz New Yorka.

Slavje igralcev Detroita
Slavje igralcev Detroita FOTO: Reuters

Otočani so na domačem ledu po štirih zaporednih zmagah v gosteh po podaljšku s 4:4 klonili proti Detroitu. Steve Yzerman je dosegel odločilni gol po dveh minutah in pol podaljška in povsem osupnil razprodano dvorano Nassau. Yzerman je lahko dosegel drugi zadetek v večeru šele potem, ko je njegov soigralec Luc Robitaille tekmo izenačil z golom le devet sekund pred iztekom regularnega dela. Pri Otočanih sta se najbolj izkazala Oleg Kvaša in Aleksej Jašin, ki sta dosegla po dva zadetka in dve podaji.

V Atlanti so domači hokejisti visoko z 2:5 izgubili proti Carolini, najboljši igralec na ledu pa je bil Jeff O'Neill, ki je za Viharnike dvakrat zadel in temu dosežku dodal še dve podaji, pred več kot osemnajsttisočglavim občinstvom pa je gole dosegel še Sami Kapanen. Za Viharnike je trikrat uspešno podal Ron Francis, kar pa ni preveč pomagalo, saj je Atlanta že desetič izgubila proti Carolini.

V Torontu sta Keith Tkachuk in Pavol Demitra dosegla gol in podajo, Doug Weight pa je prav tako v gosteh prvič zadel in St. Louis je visoko s 5:2 premagal Javorjeve liste. Za razigrane hokejiste St. Louisa sta zadela še Sergej Varlamov in Cory Stillman, tako da so si priborili prvo zmago v novi sezoni severnoameriške hokejske lige NHL. Za domačo ekipo Toronta sta bila uspešna Travis Green in Robert Reichel. Osiromašeni St. Louis Blues, ki so čez poletje ostali brez Pierra Turgeona, vratarja Romana Tureka pa so zamenjali, so zelo skromno startali v novo sezono. V prvih dveh tekmah proti Columbusu in Nashvillu so remizirali, nato pa v Los Angelesu zapravili visoko vodstvo s 4:2 proti domači ekipi in izgubili.

Za izenačen izid v Ottawi je poskrbel hokejist Rangerjev Petr Nedved, ki je zadel slabih pet minut pred koncem srečanja in za svojo ekipo priboril vsaj točko. Kapetan Rangerjev Mark Messier je moral ledeno ploskev zapustiti pet minut pred koncem, saj si je v žaru borbe poškodoval rebra in ni mogel nadaljevati. Nedved je tekmo izenačil s svojim prvim zadetkom v sezoni le štiri minute zatem, ko je Michael York premagal vratarja Ottawe Patricka Lalima. Za Senatorje sta zadela še Shawn McEachern in Daniel Alfredsson in kljub tokratni zapravljeni prednosti ostajajo neporaženo moštvo. Ranger Bryan Berard se je v Corel center v Ottawi vrnil prvič po letu 2000, ko je še v dresu Toronta v tej ledeni dvorani utrpel hudo poškodbo desnega očesa in skoraj oslepel.

Podaljšek je odločal tudi na tekmi v Dallasu, kjer so domače Zvezde izgubile proti Calgaryju s 3:4. Tekmo je odločil Craig Conroy, ki je zadel slabih 40 sekund pred iztekom podaljška. Calgary je lovil zaostanek za domačimi Zvezdami in uspel izenačiti z golom Denisa Gauthiera z igralcem manj na ledu le dve minuti pred koncem rednega dela. Pri tem zadetku se domači vratar Ed Belfour ni preveč izkazal, saj je Mike Modano z drugim zadetkom na srečanju spet popeljal Zvezde v vodstvo. Darryl Sydor je prav tako dosegel gol za Dallas, Belfourja pa sta uspela premagati še Steve Begin in Bob Boughner.