Šport

Ottawi uspelo maščevanje

Ottawa, 08. 01. 2002 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Najzanimivejše srečanje severnoameriške hokejske lige NHL je bilo tokrat odigrano v kanadski prestolnici, kjer so hokejisti Ottawe s 4:3 premagali Toronto ter se mu tako maščevali za sobotni poraz na njihovem ledu.

Iz tekme Senators - Marple Leafs
Iz tekme Senators - Marple Leafs FOTO: Reuters

V ostalih dveh srečanjih sta slavili gostujoči ekipi. Florida je z 2:1 zmagala v Washingtonu, Los Angeles pa je bil s 3:2 uspešnejši od prvakov izpred dveh let, hokejistov New Jerseyja.

Maple Leafs so pred tremi dnevi s 3:1 premagali Ottawo, tokrat pa so si Senators le povrnili čast. Domači so povedli kar trikrat, hokejisti Toronta pa so dvakrat še uspeli izenačiti, tretjič pa jim gostitelji tega niso več dovolili. Največ zaslug za to gre češkemu branilcu Karlu Računeku in Wadeu Reddenu, ki sta dosegla vsak po dve točki in tako izničila odličen izkupiček gostujočega zvezdnika Aleksandra Mogilnega, ki je dosegel dva zadetka, k temu pa dodal še eno podajo. Odločilen je bil zadetek Računeka v tretji minuti zadnje tretjine, s katerim so domači svoje vodstvo povišali na dva gola, tako da niti zadetek Mogilnega pet minut pozneje ni več mogel vplivati na končni izid. "Ko sem prejel lepo podajo, sem si samo želel čim močneje streljati na vrata. Ker smo imeli igralca več na igrišču, smo seveda skušali "ustvariti" čim več prometa pred nasprotnikovim golom in to nam je uspelo," je bil s svojim izkupičkom zadovoljen češki hokejist, ki ni zadel že vse od začetka lanskega novembra. Ottawa je s tem prekinila niz treh zaporednih zmag ekipe iz Toronta, ki pa kljub temu še vedno vodi v severovzhodni skupini, v kateri je Ottawa tretja.

V drugi severnoameriški prestolnici so bili gostitelji manj uspešni, saj so jih z 2:1 premagali Panthersi iz Floride. Izkazal se je predvsem gostujoči vratar Roberto Luongo, ki je ustavil kar 38 strelov na svoja vrata, med njimi tudi nevarnega Petra Bondre 14 sekund pred koncem, ko so hokejisti Washingtona iz svojih vrat potegnili Craiga Billingtona. Za zmagovalce sta zadela Ivan Novoselcev in Pavel Bure, medtem ko je za domače v drugi tretjini izenačil Adam Oates.

Z enim samim zadetkom razlike za goste se je končalo tudi srečanje v East Rutherfordu, kjer so se uspeha veselili Los Angeles Kings. Favorizirani Devilsi, ki pa jim letos ne gre vse po načrtih, so sicer povedli z zadetkom Johna Maddena, vendar sta se nato med strelce zapisala gostujoča igralca Adam Deadmarsh in Ian Laperriere, slednji pa je nato dobri dve minuti pred koncem tekme dosegel še zmagoviti zadetek. Los Angeles je slavil že tretjič zapored, v njihovih vrstah pa se je s 25 obrambami izkazal tudi vratar Felix Potvin.

Izzidi:

Ottawa Senators - Toronto Maple Leafs 4:3

Washington Capitals - Florida Panthers 1:2

New Jersey Devils - Los Angeles Kings 2:3

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20