Zadnja odločitev 26. evropskega prvenstva v moški športni gimnastiki je slovenskim ljubiteljem tega športa prinesla največje zadovoljstvo. Aljaž Pegan je po desetih letih (1994, Praga) spet osvojil naslov evropskega prvaka in s tem tudi še tretjo kolajno na EP.
Tribune Tivolija so po njegovem nastopu pokale od navdušenja. "Zelo mi je všeč, da sem tako dobro vajo pokazal doma, pred domačim občinstvom, pa da je bila dvorana polna. Upam, da bom s tem, ko so me ljudje lahko gledali v živo, kaj prispeval k večji priljubljenosti gimnastike pri nas," je dejal Pegan.
Dobro je telovadil tudi evropski prvak iz Patrasa (2002) Grk Vlasios Maras, ki je brezhibno opravil s prvino pegan, čeprav mu na ogrevanju ni uspela, in seskokom ter si skupaj s Peganom z oceno 9,787 točke prislužil zlato kolajno. Bron je Švici pritelovadil Christoph Schärer (9,712).
Petkovšek razočaran
Slovenski as Mitja Petkovšek, ki je najvišjo oceno prejel v kvalifikacijah (9,787), je v finalu napravil napako med sestavo, znižal izhodiščno oceno na 9,8 točke in z oceno 9,537 končal na petem mestu.
Naslov evropskega prvaka je osvojil Ukrajinec Roman Zozulja (9,775), drugi je bil njegov rojak Valerij Gončarov (9,725), bron pa je osvojil Francoz Yann Cucherat (9,712).
Dragulescuju še dve odličji
Prvi naslov članskega prvaka na posameznih orodjih je na parterju z 9,775 točke osvojil ekipni in mnogobojski prvak Romun Marian Dragulescu. Srebro si je z oceno 9,737 pritelovadil svetovni prvak Bolgar Jordan Jovčev, tretji pa je bil mladi španski telovadec, evropski mnogobojski podprvak, Rafael Martinez (9,675).
Dragulescu je na preskoku z dvema lepo uspelima skokoma prepričljivo osvojil še četrto zlato kolajno in tako postal najuspešnejši telovadec tekmovanja. S tem je 23-letni Romun ubranil tudi zlato kolajno z zadnjega EP leta 2002 v Patrasu. Srebrno kolajno si je z oceno 9,662 "priskakal" Latvijec Jevgenij Sapronenko, prvi favorit za zmago na tem orodju, Poljak Leszek Blanik, pa se je po prvem skoku poškodoval, vendar stisnil zobe in na koncu osvojil bron.
Nova romunska zmaga na konju
Na paradnem orodju legendarnega slovenskega telovadca Mira Cerarja, ki je z zlato kolajno leta 1970 sklenil kariero na svetovnem prvenstvu v Ljubljani, so gledalci na stopničkah videli skoraj iste obraze kot na zadnjem EP v moški športni gimnastiki v Patrasu. Veliko napako, s katero je znižal tudi izhodiščno vrednost sestave na 9,9 točke, je napravil branilec naslova Romun Marius Urzica in končal na osmem mestu. Zato pa se je stopničko višje kot v Grčiji z 9,725 točke povzpel njegov rojak Ioan Suciu, bron z EP 2002 je posrebril Italijan Alberto Busnari (9,712), tretji pa je bil Madžar Krisztian Berki (9,700).
Na krogih dva zmagovalca
Zlato kolajno v finalu na krogih sta si z oceno 9,775 točke razdelila svetovni prvak Grk Dimostenis Tambakos in ruski reprezentant Aleksander Safoškin. Bron z zadnjega SP v Anaheimu je tudi na EP ponovil Italijan Matteo Morandi (9,750). Gledalci v dvorani pa so toplo pozdravili tudi nastop legendarnega Juryja Chechija (9,600), nekdanjega olimpijskega ter petkratnega svetovnega prvaka na tem orodju, ki je končal na osmem mestu.
Hambüchnu tri zlate kolajne
Nemški telovadec Fabian Hambüchen je s tremi zlatimi kolajnami (parter, preskok in drog) zadnji dan 26. evropskega prvenstva v moški športni gimnastiki postal najuspešnejši udeleženec mladinskega tekmovanja. Komaj 16-letni tekmovalec, ki bo med mlajšimi lahko nastopil še na prihodnjem EP, je poleg treh zlatih kolajn osvojil tudi bron v mnogoboju. Britanec Louis Smith je osvojil naslov na konju z ročaji, nosilci ekipnega in mnogobojskega zlata Rusi pa so zmagali na krogih, kjer se je na najvišjo stopničko povzpel Timofej Lazarev, ter bradlji, kjer je slavil mnogobojski evropski prvak Jevgenij Vasiljev.