Ameriške košarkarice četrtič zapored do zlata

Peking, 23. 08. 2008 17.51 |

Na ženskem košarkarskem olimpijskem turnirju so prvo mesto osvojile Američanke, druge so bile Avstralke, tretje pa Rusinje.

Lisa Leslie (levo) je s kolegicami osvojila zlato odličje v košarki.
Lisa Leslie (levo) je s kolegicami osvojila zlato odličje v košarki. FOTO: Reuters

Ameriške košarkarice so dosegle četrto zaporedno zmago na olimpijskih igrah. Po zmagoslavjih v Atlanti leta 1996, Sydneyju leta 2000 in Atenah leta 2004 so v današnji finalni tekmi v kitajski prestolnici premagale Avstralke z 92:65 (22:15, 47:30, 69:54).

V tekmi za bronasto olimpijsko odličje so Rusinje premagale Kitajke s 94:81.Američanke so znova dokazale, da so z drugega košarkarskega planeta, v ponovitvi atenskega finala pa so tokrat Avstralke ugnale s 27 točkami prednosti. V igri mačke z mišjo dvomov o zmagovalkah ni bilo, izbranke ameriške strokovnjakinje Anne Donovan so zasluženo osvojili odličje najbolj žlahtnega leska.Avstralke so se le v uvodnih petih minutah enakovredno kosale s favoriziranimi Američankami, po njihovem vodstvu z 9:4 pa so na igrišču zagospodarile Lisa Leslie, Kara Lawson in si že po koncu prve četrtine priigrale sedem točk prednosti.

Razlika v kakovosti je bila najbolj očitna v drugi polovici prvega polčasa, ko so ameriške igralke povsem zagospodarile na pekinškem parketu in se z učinkovito ter atraktivno predstavo dobesedno poigravale z Avstralkami.