V napadu in kasnejšem obstreljevanju je bilo ubitih najmanj sedem napadalcev in en varnostnik. Po Samomorilski napadalci so z doma izdelanimi bombami najprej napadli vladno poslopje v mestu Kuča. Odjeknilo naj bi več kot deset eksplozij, v najhujši od njih pa je bil ubit en varnostnik, štirje ljudje so bili ranjeni. Policija je začela streljati na napadalce in enega od njih ubila, medtem ko se je eden razstrelil, tretjega pa so ujeli.
Nasilje na tržnici
Nekaj ur kasneje je nasilje izbruhnilo na bližnji tržnici, na kateri se je skušalo skriti pet napadalcev, a jih je policija odkrila. Policisti so dva od njih ustrelili do smrti, trije pa so se razstrelili z lastnimi bombami. Ujeti napadalec naj bi sicer izjavil, da je v napadu sodelovalo 15 ljudi.
Po eksplozijah in obstreljevanju so Kuqo s pomočjo obilice vojske povsem zaprli. "Po ulicah patruljirajo vojaki," je dejal nek tuji očividec. Policija je tudi ukazala, da ne sme nihče zapustiti mesta. Na skrajnem severozahodu Kitajske sicer že nekaj časa veljajo strogi varnostni ukrepi, še posebej po tem, ko je bilo v napadu v mestu Kashgar v začetku avgusta ubitih 16 obmejnih policistov.
Okrožje Kuča v severozahodni kitajski regiji Šindžjang šteje okoli 400.000 prebivalcev. Ker kitajske varnostne sile nenehno ponavljajo, da obstaja nevarnost, da bodo tamkajšnji ujgurski separatisti ogrozili olimpijske igre, so se v Pekingu na kriznem sestanku sešli kitajski olimpijski funkcionarji in strokovnjaki.
Po mnenju organizatorjev pekinških OI napadi sicer niso v nobeni povezavi z igrami. Generalni sekretar BOCOG Wang Wei je tako novinarjem v Pekingu dejal, da ne verjame, da so napadi povezani z igrami ali da bodo imeli kakršenkoli vpliv na igre.
KOMENTARJI (8)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.