Za presenetljivim zmagovalcem Aloisom Voglom je na drugem mestu pristal Hrvat Ivica Kostelić, ki je zaostal 21 stotink, tretje mesto pa je zasedel Avstrijec Benjamin Raich. Najboljši čas je sicer dosegel Italijan Giorgio Rocca, ki pa je bil zaradi napačno prevoženih vratc diskvalificiran.

Slovenski smučarji v Wengnu niso bili uspešni, saj so ostali brez točk svetovnega pokala. Bernard Vajdič je sicer končal na 25. mestu, vendar zaradi prevelikega zaostanka za zmagovalcem (+ 20,16) ne bo dobil nobene točke.
Ozka in strma proga je delala preglavice marsikateremu favoritu
Čeprav je lovorika Lauberhorna, letos ob jubilejni 75. obletnici še posebej vabljiva, znana po najdaljšem smuku v svetovnem pokalu, pa niti sosednja slalomska proga po zahtevnosti ne prizanaša tekmovalcem. Tudi na letošnji izvedbi so se številni favoriti na ozkem in strmem slalomišču opekli, med osmoljenci je bil tudi vodilni v skupnem seštevku Američan Bode Miller.

Pred 25 leti je zmagovalec bil Bojan Križaj
Med tistimi, ki bodo slalom v Wengnu hitro pozabili, so tudi nasledniki Bojana Križaja, ki je pred natančno 25 leti dosegel sploh prvo zmago slovenskih smučarjev v svetovnem pokalu in uspeh ponovil še leto kasneje. Leta 2005 o čem podobnem seveda Slovenci niso mogli niti razmišljati, kljub vsemu pa je bila vsaj ena solidna uvrstitve na dosegu roke. A le do prve prelomnice na drugi vožnji, ki je bila usodna za oba slovenska finalista. Najprej je pred merjenjem vmesnega časa zdrsnil Bernard Vajdič, ki se je sicer vrnil na progo, a je pri tem izgubil toliko časa, da je na koncu kljub 25. mestu zaradi prevelikega zaostanka za zmagovalcem ostal brez točk. Vajdiču so se sicer obetale prve točke v slalomih, s svojo uvrstitvijo v finale (imel je številko 60) pa je drugo vožnjo preprečil tretjemu slovenskemu predstavniku Dragu Grubelniku. Podobno se je zgodilo tudi Mitji Dragšiču. Po dobro odpeljanem prvem nastopu in desetem mestu je tudi on zdrsnil na prelomnici in nastop končal ob progi. Poleg Grubelnika, za finale sta mu zmanjkali dve stotinki, so bili za drugo vožnjo prepočasni še Jure Košir, Andrej Šporn in Mitja Kunc, medtem ko Mitja Valenčič in Aleš Gorza nista končala že prvega nastopa.

Največ nasmeškov na nemških obrazih
Tako so bili v izteku najbolj veseli Nemci. Povsem nepričakovano se je svoje prve zmage v svetovnem pokalu veselil Alois Vogl, pri tem pa mu je pomagal tudi Giorgio Rocca. Dosegel je sicer najboljši čas druge vožnje, toda povozil enega od količkov in tako se je moral, namesto da bi se veselil trete letošnje zmage, sprijazniti z diskvalifikacijo. Nemca, v prvi vožnji je bil četrti, sta neuspešno napadala tretji iz prve vožnje Kalle Palander, ki je padel, ter nekoliko presenetljivo vodilni Kanadčan Thomas Grandi, doslej uspešnejši v veleslalomih. Kanadčan je vodstvo zapravil z zdrsom na istem mestu kot Slovenca ter je na cilj prismučal z velikim zaostankom. Na stopničke sta se za Voglom povzpela še Ivica Kostelić in Benjamin Raich, slednji je spet nekoliko zmanjšal zaostanek za Bodejem Millerjem v skupnem seštevku.
Podobno kot njegov rojak Max Rauffer, ki je pred mesecem dni v val Gardeni prekinil dolgo nemško sušo zmag v smukih, je Vogl prinesel nemški ekipi prvo zmago v slalomih po dolgih 15 letih in slavju Petra Rotha. "Sanje so se mi uresničile. Vse je super. V zadnjih sezonah sem pridobival na zanesljivosti in to se na takšnih progah zelo pozna," je bil ob uspehu kariere navdušen 32-letni smučar iz Zwiesla.