
Igor Bakan si je tekmo ogledal s prijatelji in z otroki, potem pa se je znašel pod točo kamenja. Iz jeze in zaskrbljen, kot pravi, je kamen pognal nazaj. Policistom je očital, da so se lotili nedolžnega, namesto da bi ukrepali proti huliganom, ki so z obmetavanjem začeli.
Prošnjo, naj ga ne vlečejo s tribune, ker ima tam otroke, so policisti razumeli kot pasivno upiranje. Kot so zapisali v poročilu, Bakan ni upošteval zakonitega opozorila. Prav tako so še zapisali, da ga je med potjo policist celo zaščitil pred kamni, tako da mu je s svojo roko pokril glavo, neposrednega stika s psom pa da ni imel.
Kot so povedali na policijski postaji v Murski Soboti, je senat ugotovil le strokovno napako pri kvalifikaciji dejanja in vročitvi odločbe, ki pa s postopkom nima zveze.
Ker se Bakan na sklep ne more pritožiti, mu ostane edino pot na sodišče.