Šport

Polovičen izkupiček Slovenk

Melbourne, 14. 01. 2003 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Na prvem letošnjem teniškem turnirju za grand slam v avstralskem Melbournu je Maja Matevžič v prvem krogu med posameznicami premagala domačinko Casey Dellacqua s 6:7 (6:8), 6:2, 6:2. Tina Pisnik pa je turnir končala po porazu z Belorusinjo Tatjano Pouček s 3:6, 0:6.

Maja Matevžič
Maja Matevžič FOTO: Reuters

Matevžičeva se bo v drugem krogu pomerila z Izraelko Anno Pistolesi, ki je bila v prvem krogu boljša od Američanke Meilen Tu.

Potem ko je včeraj izpadla branilka naslova Jeniffer Capriati, je bila drugi dan za senzacijo najbližje Francozinja Emilie Loit, ki je proti zmagovalki zadnjih treh grand slamov Sereni Williams dobila prvi niz, v drugem pa se je Američanka proti izpadu morala boriti v podaljšani igri. Williamsovi, ki v zbirki grand slamov pogreša le avstralskega, je z veliko sreče uspelo (3:6, 7:6, 7:5).

Med igralci se je med favoriti v petih nizih proti Švedu Magnusu Larssonu namučil prvi nosilec Avstralec Lleyton Hewitt, v naslednji krog pa brez večjih težav napredovali Švicar Roger Federer, lanski finalist Rus Marat Safin in Argentinec David Nalbandian.

Pri dekletih so uspešno opravili tudi četrtopostavljena Belgijka Kim Clijsters, osma nosilka Rusinja Anastazija Miškina, z le eno izgubljeno igro pa je v naslednji krog napredovala Američanka Monica Seles.

  • Scheppach Visokotlačni čistilnik HCE2600
  • Proklima Talni ventilator
  • Intex Montažni bazen Chevron Prism Frame
  • Zložljiv piknik voziček itStime
  • Sunfun Jakarta Gazebo paviljon Jakarta II
  • Sup Ruby
  • Kingstone Okrogli žar Bullet 57
  • Vrtni ležalnik Marissa
  • Sunfun Viseči senčnik Toskana
  • Voltomat Mobilna klimatska naprava Wi-Fi