Poraz prvakov

Chicago/Anaheim, 22. 10. 2001 00.00 |

Hokejisti v severnoameriški ligi NHL so v nedeljo odigrali le dve tekmi. Prvaki iz Denverja so med gostovanjem v Chicagu izgubili z 2:4, v Anaheimu pa so se z domačimi Mogočnimi racmani pomerili hokejisti iz Vancouvra.

Jon Klemm je bil na tekmi v Chicagu najbolj motiviran, saj je igral proti nekdanjemu moštvu. Vsaj tokrat so pri prvakih obžalovali, da so se mu pred letošnjo sezono odpovedali, saj je dosegel odločilni gol za vodstvo domačih s 3:2. "Zame je to kot smetana na torti. Najpomembneje pa je, da smo zmagali in dobili dve točki. Na začetku nisem vedel, kako bom igral, saj sem videl prijatelje na drugi strani. Toda ko se je tekma začela, je bilo preprosto, samo igral sem," je bil vesel Klemm, ki je s strelom pod prečko ugnal Patricka Roya. Pred odhodom v Chicago je Klemm pri Coloradu in še prej v Quebecu preživel devet sezon, osvojil pa je tudi dva naslova prvaka.

Andy Sutton
Andy Sutton FOTO: Reuters

Goste je v vodstvo popeljal Rob Blake, Aleksej Žamnov je izenačil, Igor Koroljev pa je Chicagu zagotovil novo prednost ob koncu prve tretjine, ko je odbiti plošček po lastnem strelu popeljal za golom in bil v drugo natančnejši. Gostje so sicer protestirali, da je Roy ujel plošček pred golovo črto, a je video posnetek potrdil prvotno sodnikovo odločitev. Z novim izenačenjem je odgovoril Joe Sakic na začetku zadnje tretjine, nato pa je vajeti prevzel Klemm. Zadnji gol za domače je dosegel novinec Mark Bell, kar je bil njegov prvi zadetek v ligi NHL.

Marty McInnis pa je bil mož odločitve v Kaliforniji. Po podaji Mika Leclerca je dosegel vodilni zadetek za svoje moštvo v drugi tretjini, le dve minuti kasneje pa je zadel še enkrat in domače popeljal do vodstva z dvema zadetkoma. Samuel Pahlsson je v svoji 91. tekmi NHL prvič dosegel več kot eno točko; tokrat se je izkazal z dvema podajama pri zadetkih Anaheima. Precej redko se zadetkov in točk veseli tudi Ruslan Salej, ki je v polno zadel prvič po skoraj letu dni, skupno pa je v 300 tekmah NHL dosegel le 14 golov. "Mislil sem, da sem zadel vratnico, pa se je prižgala rdeča luč. Končno se ploščka ni nihče dotaknil. Zadnje čase so vsi podstavljali palice in si lastili zadetke," je bil zadovoljen Salej. Manj pa je bil s svojim učinkom zvezdnik domačih Paul Kariya, ki že od prve letošnje tekme ni zadel v polno. Če bo s strelskim postom nadaljeval še dve tekmi, bo izenačil negativni rekord svoje kariere z desetimi tekmami brez gola.