Poraz Uniona Olimpije

Beograd, 09. 01. 2004 00.00 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v 8. krogu evrolige (skupina A) izgubili s Partizanom Mobtelom s 67:77 (18:19, 32:36, 52:63).

Sodniki: Tsanidis (Grčija), Sahin (Turčija), Zamojski (Poljska)

Partizan Mobtel: House 12 (4:6), Kecman 14 (3:4), Ostojič 11 (1:4), Čakić 1 (1:2), Krstić 16 (4:5), Perović 9 (1:2), Avdalović 2 (2:2), Brown 12

Union Olimpija: Baždarič 5, Boisa 7 (2:4), Štelmahers 11 (9:10), Maravič 13 (6:7), Petrov 9 (1:1), Anagonye 12 (2:2), Pavič 9 (1:4), Ožbolt 1 (1:2)

Prosti meti: Partizan Mobtel 16:25, Union Olimpija 22:31

Met za dve točki: Partizan Mobtel 29:46, Union Olimpija 15:32

Met za tri točke: Partizan Mobtel 1:10 (Kecman), Union Olimpija 5:15 (Petrov 2, Baždarič, Boisa, Maravič)

Skoki: Partizan Mobtel 30 (17 + 13), Union Olimpija 20 (14 + 6)

Osebne napake: Partizan Mobtel 25, Union Olimpija 24

Pet osebnih: Avdalović (36.), Anagonye (39.), Boisa (40.), Krstić (40.)

Poraz Ljubljančanov v gosteh
Poraz Ljubljančanov v gosteh FOTO: POP TV

Brez prvega centra ekipe Dženana Rahimića, predvsem pa brez trohice naklonjenosti sodniške trojke so košarkarji Uniona Olimpije doživeli četrti poraz v evroligi. Ker je Partizan zmagal za več, kot je izgubil v Tivoliju (69:67), je poraz še toliko bolj boleč in postavlja pod vprašaj napredovanje zelenobelih v drugi del tekmovanja.

Praznino zaradi bolezni Rahimića je na začetku tekme dobro izrabil Aloysius Anagonye, toda njegova neizkušenost na tekmah najvišje ravni je Union Olimpijo drago stala. Američan si je hitro nabral tri osebne napake, od tega je dve dobil v napadalnih akcijah, tako da so bili Zmaji obsojeni na igranje brez pravega centra. Na drugi strani je imel trener Partizana Dušan Vujošević dovolj visokih orožij, da je ukazal igro po globini, ki jo je najbolje izkoristil Nenad Krstić (211 cm). Z 11 točkami v drugi četrtini je praktično sam naredil razliko sedmih točk, ki jo je v zadnji sekundi prvega polčasa s trojko začasno znižal Vladimer Boisa.

Domače sojenje se je nadaljevalo tudi v drugem polčasu. Ljubljanski igralci so si po tekočem traku nabirali osebne napake, gostitelji pa so se, vsaj Američana Brown in House, dobesedno sprehajali po igrišču. Sodniki iz Turčije, Grčije in Poljske so izravnali svoj kriterij šele, ko je Partizan pobegnil na varno razdaljo (59:48), oziroma, ko oslabljena Union Olimpija ni zmogla več nadoknaditi zaostanka. V 37. minuti se je sicer približala na vsega tri točke (66:63), toda Smiljan Pavić, ki je na tekmi v Ljubljani dosegel zmagoviti koš osem sekund pred koncem, je tokrat v odločilnih trenutkih odpovedal. Najprej je zgrešil dve trojki, pri minus tri pa je naredil še osebno napako v napadu. Partizan je darilo z veseljem sprejel in med žrtve dvorane Pionir po Ülkerju, Lottomatici in Barceloni vpisal še Union Olimpijo.