Poraz za Geoplin Slovan

Beograd, 11. 11. 2006 22.39 |

Košarkarji Geoplina Slovana so v 9. krogu lige NLB izgubili v gosteh s Partizanom s 55:82

Košarkarji Geoplina Slovana so doživeli četrti zaporedni poraz v ligi NLB, skupno pa že osmega, tako da brez konkurence zasedajo zadnje mesto na razpredelnici. Če niza ne bodo prekinili prihodnji teden, ko na Kodeljevo prihaja Široki Brijeg, se lahko serija močno podaljša, saj jih v nadaljevanju čakajo veliko napornejši tekmeci - Zadar, Hemofarm, Cibona.

Zaradi nakopičenih dolgov do upravljalcev dvorane Pionir in posledično prepovedi igranja je moral Partizan Ljubljančane gostiti v dvorani FMP v predmestju Beograda. Na novo okolje so se domačini privajali le deset minut (13:13), ko pa so ogreli mrežice in dlani, je razlika skokovito narasla. Ob odmoru vprašanje o zmagovalcu ni bilo več, tako da sta lahko v nadaljevanju oba trenerja odpočila glavne adute in priložnost ponudila mlajšim igralcem. Pri Partizanu je v igro vstopilo enajst igralcev, od katerih se le Božič ni vpisal med strelce, trener Pipan na drugi strani pa oblečena pustil le Mlakarja in Čigoja, ostali pa so svoje ime vpisali v statistične stolpce.

* Dvorana FMP, gledalcev 800, sodniki: Muhvič, Medan (oba Hrvaška), Kralj (BiH).
* Partizan: Tepič 8 (3:4), Bogdanovič 13 (2:2), Borovnjak 4 (2:2), Tripkovič 8 (1:1), Veličkovič 4, Perovič 15 (3:5), Pekovič 14 (4:4), Djurkovič 2, Drobnjak 4 (2:2), Cummings 10 (3:5).
* Geoplin Slovan: Jevdjič 8, Preldžič 15 (3:6), Nikolič 6, Klobučar 3, Novak 5, Carr 4 (1:2), Vidmar 2, Begič 11 (3:4), Paravinja 1 (1:2).
* Prosti meti: Partizan 20:25, Geoplin Slovan 8:14.
* Met za tri točke: Partizan 4:8 (Tepič, Bogdanovič, Tripkovič, Cummings), Geoplin Slovan 7:22 (Jevdjič 2, Preldžič 2, Klobučar, Novak, Carr).
* Osebne napake: Partizan 19, Geoplin Slovan 25.
* Pet osebnih: Klobučar (37.).