1981 so dirko zaradi varnostnih razlogov iz Sao Paola prestavili v Rio, po osmih letih pa si je Interlagos s prenovo dirkališča zopet izboril pravice. Dirkališče so skrajšali na ....., razširili bokse in s počasnejšimi zavoji omogočili varnejše dirke. Čeprav imajo verjetno večje težave z varnostjo izven dirkališča. Vsako leto namreč vztrajno ropajo osebje, tehnična oprema pa je izginila tudi že iz močno zavarovanih garaž. Zato so jim organizatorji letos svetovali civilne obleke, ko so izven dirkališča, saj so moštvene uniforme prava vaba za žeparje. Po dvanajstih letih obnove Interlagos velja za daleč najslabšo infrastrukturo med prirediteljicami in vsako leto vodilni možje ob tako slabih pogojih močno zamižijo na eno oko. Spomnimo se samo slabo pritrjenih reklamnih panojev, ki so med treningi vztrajno leteli po dirkališču in so po večkrat morali prekinjati celo uradne treninge. Tradicija je tradicija. To priča tudi statistika, saj so Brazilci imeli kar 20 voznikov v formuli 1, trinajst jih je osvojilo točke v svetovnem prvenstvu, samo štirim pa je uspelo zmagati pred domačim občinstvom. Mož po katerem so poimenovali dirkališče, Carlos Pace (zmagovalec VN Brazilije leta 1975), Emerson Fittipaldi (pri 25. letih je postal najmlajši svetovni prvak), Nelson Piquet in Ayrton Senna. Rekorder po zmagah v Braziliji pa je Francoz Alain Prost, ki je na najvišjo stopničko stopil kar šestkrat in zanimivo, da je od tega le enkrat štartal z najboljšega štartnega položaja. Pri konstruktorjih z desetimi zmagami prepričljivo vodi Mclaren pred Ferrarijem in Williamsom, ki jih imata po šest.
Kaj pa letos? Po dominantni zmagi Ferrarija v Melbournu in Williamsovemu uspehu v Maleziji je zmagovalni oder težko sestaviti vnaprej. Še toliko bolj, saj si je Ferrari v Brazilijo končno pripeljal tudi novi dirkalnik F2002 s katerim bo vozil dirko le Michael Schumacher. Domači junak Rubens Barichello zaenkrat ostaja še na starejši različici in morda mu bo prinesla vsaj nekaj več sreče kot v preteklih letih. Leta 2000 so brazilski navijači nekaj časa podoživljali zlate čase, ko je Rubinho celo vodil, a je moral zaradi okvare na dirkalniku odstopiti. Tudi lani mu je kazalo dobro le, da se z mlajšim Schumacherjem že drugič zapored nista mogla sporazumeti in se poslovila od dirke že takoj na začetku. Tradicijo sta nadaljevala tudi letos na prvi dirki. Sicer pa sta lani debitirala na dirki v Sao Paolu še dva brazilska dirkača, Luciano Burti z Jaguarjem in Enrique Bernoldi V Arrowsu. Letos se bo pred domačim občinstvom predtavil še en dirkač brazilske krvi in sicer najmlajši iz štartne vrste, dvajsetletni Felipe Massa v Sauberju. Skoraj doma pa bo dirkal tudi Kolumbijec Juan Pablo Montoya, saj je brazilska dirka najbližja njegovemu domu. Že lani ga je s tribun spodbujalo njegovo množično občinstvo, kar je Montoyi dalo še dodaten zagon in več kot polovico dirke vodil pred Michaelom Schumacherjem, žal pa zgodbe o uspehu ni bilo, saj je Juan Pablo odstopil.
In medtem, ko je Schumacher pretekli vikend počival v družinskem krogu in to po naročilu zdravnika, saj je Nemec bojda nujno potreboval relaksacijo, je Kolumbijec koval načrte za prevzem zmagovitega pohoda rdečih. V takšne načrte se je seveda vpletel še drugi črno- beli, Ralf Schumacher. Pri vsem tem pa so še najbolj tiho pri McLaren Mercedesu, ki se počasi približujejo boju za vrh. Predvsem po zaslugi mladega Finca Kimija Raikkonena, ki je svoje sposobnosti pokazal že lani pri Sauberju. In vse bolj kaže, da letos ne bo le grel sedeža za dopustnika Hakkinena ampak slej ko prej prevzel glavno vlogo v srebrnem moštvo. Močno si verjetno nohte grize že izkušenejši David Coulthard, ki zaradi začetniških napak predčasno končuje dirke.