Šport

Prva etapa slovenskim jadralcem

Pesaro, 01. 05. 2002 00.00 1 min branja 0

image (28)

Slovenska regatna jadrnica Pozejdon je z 10-člansko posadko krmarja Bruna Antonaca dobila prvo etapo tradicionalne čezjadranske regate od Rovinja do Pesara.

Po 13 urah in 23 minutah jadranja v zmernem jugu je zanesljivo slavila pred italijansko jadrnico Citta di Grizzolera, ki je v cilj prijadrala dobrih 40 minut pozneje. Vseh 63 regatnih jadrnic bo danes popoldan startalo že na drugi etapi nazaj do Rovinja, zato zmagovalko pričakujejo že v četrtek zgodaj zjutraj.

Po zmagi slovenskega Pozejdona v prvi etapi se Slovencem na tradicionalni regati Rovinj-Pesaro-Rovinj obeta še tretja zaporedna zmaga v absolutni konkurenci, saj je predlani na regati slavil Mali Viharnik, lani pa z novim časovnim rekordom v obeh etapah Veliki Viharnik s posadko krmarja Dušana Puha, ki pa bo zaradi bližnjega nastopa na evropskem prvenstvu v olimpijskem dvotrupcu tornado na Portugalskem regatno sezono 2002 začel šele v drugi polovici maja.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1425