New York, 23. 10. 2021 04.03 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 6 min
Sebastijan Kopušar
0

Moštvo iz Toronta je popravni izpit po bledi domači predstavi v sredo opravilo z odliko. S čvrsto igro so zasenčili Boston in zmagali za krepkih 32 točk (115:83). Goran Dragić je tokrat igral v drugi peterki in dosegel pet točk.

Goran Dragić vs Boston
Goran Dragić vs Boston FOTO: Sofascore.com
Goran Dragić mladi zasedbi Toronta deli svoje izkušnje iz dolgoletne kariere v NBA. FOTO: AP

Trener Toronta Nick Nurse je tik pred tekmo spremenil začetno peterko in namesto Gorana Dragića na parket poslal Garyja Trenta mlajšega. Slabi dve minuti smo spremljali površno košarko, zgrešene in blokirane mete ter izgubljene žoge, prvi koš je šele polaganje Al Horforda, ki je pred tekmo dobil dovoljenje, da iz karantene pride na igrišče. Veteran je dosegel tudi drugi koš na srečanju, nato sta Trent in novinec Scottie Barnes z zaporednima trojkama gostom prinesla vodstvo. Odgovoril je Jayson Tatum, najprej z metom od daleč, nato še z dvema točkama. Center Toronta Precious Achiuwa je ustavil domači nalet, toda še ena trojka Tatuma je bila dovolj, da je Nurse vzel prvo minuto odmora.

Skok v napadu Barnesa in zabijanje je razliko znižalo na dve točki, a si je Tatum spretno izboril prostor, nato pa s skokom nazaj dosegel nov koš. Dragić je v igro vstopil dobre štiri minute pred koncem in se nemudoma soočil z dvema branilcema. Njegov nekdanji soigralec v Miamiju Josh Richardson, ki je lani klop delil z Luko Dončićem v Dallasu, je z metom od daleč prednost domačih zvišal na sedem točk. Fred VanVleet je doživel hladen tuš, ko je Robert Williams III. lepo blokiral njegovo polaganje, a je Raptor nato za prvo podajo našel navdahnjenega Barnsa. Nova trojka Richardsona je kazala, da mu menjava okolja koristi, a je od daleč odgovoril Dragić. Prvi zadetek Chrisa Boucherja, nato še prosta meta OG Anunobyja sta Toronto približala tik k Bostonu, a je bil Richardson še v tretje natančen izza črte za tri točke. Koš Anunobyja in polaganje Dragiča sta izenačila tekmo, zadetek Slovenca je tudi zaključil prvo četrtino (23:23).

Raptorsi so prvo četrtino končali z znova obupnim, komaj 29-odsotnim metom, a so jih reševali skoki v napadu. Tudi druge niso začeli bolj obetavno, prvi koš in šele svoj prvi zadetek na tekmi je za Boston dosegel Jaylen Brown. To je bil tudi edini koš prvih dveh minut, saj so obe strani pestile nepotrebne napake in nenatančen met. Koš Achiuwe je prinesel novo izenačenje in minuto odmora za domače. Nov zadetek Barnsa je prinesel vodstvo gostov, hiter prenos žoge in koš Boucherja sta ga še povečala. Payton Pritchard je v pravem trenutku s trojko skušal zaustaviti nalet Toronta, toda prosta meta VanVleeta in polaganje Achiuwe sta nadaljevala dobro igro Kanadčanov. Anunoby je prednost povišal na sedem točk, polaganje VanVleeta na devet, nato je priletela trojka Romea Langforda. Raptorsi so izrabljali površno igro Celticsov, prestreženo podajo je kaznovalo polaganje Anunobyja, Barnes je si je s skokom v napadu priboril zabijanje. Vrsta menjav je nekoliko poživila igro domačih, Dennis Schröder je dvakrat zapored podal Williamsu za zabijanje in klop gostov se je odzvala z minuto odmora.

Williams je tudi po njej nadaljeval z akrobacijami, poleg koša si je prislužil tudi prosti met. Novinec Barnes je imel ploden večer, šesti zadetek je pomenil pet točk naskoka za goste, zabijanje Anunobyja ga je povišalo na sedem. Na to se je odzval Tatum z dvema zaporednima zadetkoma, a se je Trent sprehodil skozi redko domačo obrambo in žogo položil v koš. Drugo četrtino je zaključil Tatum najprej s košem ob izteku napada, nato je stekel za VanVleetom in preprečil njegovo polaganje ob izteku igralnega časa. Toronto je tako ob koncu polčasa vodil za štiri točke (51:47).

Brown je imel po strelskem ognjemetu v New Yorku hladen večer, zato pa je Achiuwa odločno prodrl skozi obrambo za prvi točki drugega polčasa. Žogo je v koš položil tudi Trent, na drugi strani je Tatum nadaljeval dobro delo iz prvega polčasa. Horford je blokiral nov poskus Achiuwe, a so sodniki ocenili, da je šlo za prekršek. Po zadetih prostih metih drugega je veteran Bostona prodrl v raketo in zadel. Lep koš iz skoka Barnesa je domače komentatorje pripravil, da so ga označili za „krajo z nabora“. Sledil je dvomljivo dosojen prekršek Tatuma, ki so ga sodniki nadgradili še s tehnično napako za prvega strelca domačih. Toda to je samo razgrelo Celticse, Harford je košu dodal še prosti met, nato podal Grantu Williamsu za polaganje in klop Toronta se je odločila za premor.

Ta ni ustavil zagona, Horford je blokiral poskus Anunobyja, Tatum in Brown pa sta v protinapadu zaostanek domačih znižala na dve točki. Sledila sta zaporedna koša Trenta, nato je Achiuwa prestregel slabo podajo Celticsov in stekel čez igrišče za novo zabijanje. Trent je še enkrat izrabil preredko obrambo Bostona, ki je nenadoma zaostajal za deset točk, in tokrat je trener Udka potreboval posvet z varovanci.

Prosta meta Boucherja sta nadaljevala kipenje prednosti gostov, a je iz levega kota priletela trojka Granta Williamsa. Soimenjak Robert Williams je blokiral met VanVleeta, a je ta ujel žogo, malo premislil in z dolgo trojko tokrat uspešno ponovil vajo. Za tri točke je naslednji napad zadel tudi Trent, nato je še Barnes žogo položil v obroč in razlika je znašala 17 točk, Celticsi pa so rabili nov premor. Po njem je Barnes pod košem ujel odbito žogo in jo položil v obroč, nekaj upanja za domače je prinesla trojka Richardsona. Toda Khem Birch je izrabil zmedo v domači obrambi za zabijanje in prvi točki, Trent je dodal še prosta meta in Toronto je po zelo učinkoviti tretji četrtini vodil že za dvajset točk (84:64).

Na začetku zadnje četrtine je v igro znova vstopil Dragić, Raptorsi pa so jo začeli s trojko Boucherja. Nato je prišla minuta in pol Bostona, Brown je zadel prosta meta, Schröder žogo položil v koš, Brown dodal še dve točki, serijo pa je zaključilo polaganje Horforda, preden je Toronto nalet prekinil z minuto odmora. Svi Mykhailiuk je s prostima metoma dosegel prvi točki, nato pa je trener Bostona menil, da je bil preveč neučakan v naslednjem protinapadu in ugovarjal dosojenem prekršku Schröderja. Sodniki so se strinjali in Ukrajincu dosodili prekršek v napadu nad Nemcem.

Igra Toronta se je umirila, celo preveč, saj so pozabili metati na koš. Dragić je spretno prestregel podajo Celticsov, a nato krepko zgrešil met za tri. Po petih minutah igre je sedel na klop, dolgo zatišje brez košev pa je prekinilo zabijanje Boucherja. Odgovoril je Robert Williams s polaganjem, Celticsi, ki so še vedno zaostajali za 17 točk, pa so kazali znake nemočne jeze. Tatum je ostro ustavil Trenta, a so sodniki ostali pri običajnem prekršku. Raptors je zadel oba prosta meta, nato podal Barnesu za polaganje. Trojka Langforda je bila le obliž na globoko rano domačih, ki sta jo poglobila prosta meta Anunobyja in nato še trojka VanVleeta. Barnes si je z novim skokom v napadu priboril še eno zabijanje in bil najboljši strelec tekme. Moštvi sta na igrišče poslali rezervne igralce, Achiuwa se je pred odhodom poslovil še s trojko.

Tudi Raptorsi s klopi niso popuščali in Celticsi so prvo tekmo pred domačim občinstvom končali s krepkim porazom za 32 točk (115:83).