Remi za Bežigradom

Ljubljana, 25. 05. 2003 00.00 |

Derbi 31. kroga prve slovenske nogometne lige Si.mobil se je za Bežigradom končal brez zmagovalca. Nogometaši Vege Olimpije in Maribora Pivovarne Laško so se razšli z rezultatom 3:3.

Stadion za Bežigradom, 6.000 gledalcev, sodniki: Skomina, Radovanovič, Rojc (vsi Koper). Strelci: 0:1 Pekič (26.), 1:1 Jusufbegovič (43.), 1:2 Pekič (45./11-m), 2:3 Kmetec (70.), 3:3 Puc (78.).

Mariborčani so kljub vodstvu s 3:1 domov odšli le s točko za neodločen izid
Mariborčani so kljub vodstvu s 3:1 domov odšli le s točko za neodločen izid FOTO: POP TV

Zanimiv zaključek tekme, veliko zadetkov, delitev točk, sramota na tribunah in divjanje navijačev so značilnosti večnega derbija v Ljubljani. Na koncu lahko obe moštvi žalujeta za polnim izkopičkom točk. Mariborčani, ker so zapravili prednost dveh zadetkov, Ljubljančani, ker so začeli igrati šele, ko so zaostajali za dva. Prednost so izničili in si pripravili še kopico priložnosti ob koncu, toda aktualnih prvakov niso spravili na kolena. Maribor vseeno drvi proti svojemu sedmemu zaporednemu naslovu državnih prvakov.

Prvi so proti nasprotnim vratom zapretili Mariborčani, ki bi prek Balajiča v 10. minuti morali povesti, a je bil Dalmatinec z glavo zelo nespreten. Toda pravo razburjenje je sledilo takoj po tem. Gostujoči navijači so metali predmete in bakle proti Prosinečkemu, ki je hotel izvajati kot, kar je zelo razburilo domače navijače. Kar nekaj minut je za Bežigradom vladal popoln kaos, saj varnostne službe in policija niso znale ustaviti huliganov, ki so brez težav tavali po zelenici. Na srečo pa so se strasti le umirile in srečanje se je nadaljevalo. Prekinitev je slabo vlivala na zeleno-bele, ki niso znali prekiniti pritiska gostov. Najprej je Karič nevarno streljal iz prostega strela, a je Mavrič žogo odbil v kot, ki pa je bil za Ljubljančane usoden. Karič je žogo z desne strani poslal na daljšo vratnico, kjer sta slabo posredovala domači vratar in Mirtič, darilo pa je sprejel Pekič, ki je zadel z bližine. In hkrati poskrbel za novo prekinitev tekme, kajti na igrišče so spet letele bakle in navijači.

Olimpija je prvo nevarno akcijo izpeljala v 43. minuti in tudi izenačila. Prosinečki je z dolgo žogo našel Jusufbegoviča, ki je neoviran streljal z roba kazenskega prostora in žogo med nogami Kuzme poslal v mrežo. Četrti sodnik je prvi polčas zaradi izgredov podaljšal kar za 11 minut. Medtem bi se lahko vpisal še Prosinečki, toda hrvaški zvezdnik je bil za las nenatančen. Mariborčani so v 52. minuti, še v prvem polčasu, spet povedli. Takrat je Kokol v kazenskem prostoru neumno podrl Rakoviča, glavni sodnik Skomina pa je brez oklevanja pokazal na belo točko. K žogi je stopil Pekič, Mavriča poslal v desno, žogo pa v levo in se še drugič veselil zadetka.

Po osmih minutah nadaljevanja se je Olimpiji ponudila druga priložnost za izenačenje. Po napaki Francija je Rudonja z leve strani poslal predložek v kazenski prostor gostov, toda Jusubegovič se ni izkazal. Zato je sledila kazen. Po lepi kombinaciji Francija in Teinoviča je slednji podal na daljšo vratnico, domača obramba je spet slabo posredovala in povsem osamljeni Pekič je brez težav dopolnil svoj hat-trick. Olimpiji se je kljub slabi igri prižgala svetla lučka 20 minut pred koncem srečanja. Prosinečki je začel akcijo in podal do Jusufbegoviča, ki je pred mariborskimi vrati našel Kmetca, Kuzma je še lahko posredoval, a zadetka ni mogel preprečiti. Pritisk gostiteljev ni pojenjal in po osmih minutah so še enkrat zadeli. Takrat je bil Puc po podaji Rudonje najvišji v skoku in dosegel izjemen zadetek, ki je Olimpiji prinesel izenačenje. Dve minuti pred koncem je Balajič igral z roko v svojem kazenskem prostoru, toda Skomina ni zapiskal in tako oškodoval gostitelje. Ko se je tekma povsem razživela, je na sceno spet stopil Prosinečki, toda njegovega predložka na daljši vratnici Kmetec, najboljši strelec lige Si.mobil, ni znal spremeniti v zadetek. Prav tako kot Žlogar v drugi minuti sodniškega podaljška.