Riquelme v nemilosti van Gaala

Madrid, 22. 10. 2002 00.00 |

Najboljši nogometaš Južne Amerike v zadnjih dveh letih, Juan Roman Riquelme, v Barceloni ne preživlja lepih trenutkov, saj mu trener katalonskega velikana, Nizozemec Louis van Gaal, ne dovoli igrati.

Argentinec večino časa le "greje" klop. Takšnemu odnosu pa nasprotujejo tako navijači kot tudi mediji. Vsi po vrsti zahtevajo igranje talentiranega vezista.

Juan Roman Riquelme
Juan Roman Riquelme FOTO: Reuters

Po nedeljskem porazu proti Valladolidu (1:2) je nekaj jeznih navijčev napadlo van Gaala, ki že drugič sedi na klopi Barcelone, in zahtevalo, da v igro pošlje tudi nekdanjega igralca Boce Juniorsa. Poleg tega so mu očitali tudi neznanje in nesposobnost opravljanja trenerskega dela.

S podobnim odnosom so se nanj spravili tudi španski in predvsem katalonski mediji. "Premisli si, van Gaal! To ne pelje nikamor!" so zapisali v barcelonskem športnem dnevniku Sport. Španski tisk prav tako zadnje poteze Nizozemca povezuje s špekulacijami o posoji Riquelmeja v drug klub iz La Lige, saj imajo španska moštva v ekipi lahko le štiri igralce, ki ne prihajajo iz držav Evropske Unije.

24-letni Argentinec je v dresu Barcelone odigral skupno le 100 minut v prvenstvu in 18 minut v ligi prvakov, dosegel pa je dva gola. Minutaža se kot kaže ne bo povečala, saj van Gaal meni, da Riquelme ne sodi v njegov sistem igre. "Pri Boci je trener Carlos Bianchi igro podredil njemu in so vsi morali delati zanj. To pa ni bistvo kolektivne igre, saj je le on izstopal," je dejal van Gaal, ki je znan po tem, da se ne meni za pritiske medijev.