Odvzem olimpijskih odličij pa ni v njegovi moči, saj pravna dejstva na sodišču prevladajo nad moralnimi.
Nemški tekač na smučeh Johann Muehlegg, ki nastopa za Španijo, je izgubil eno zlato odličje, dve pa sta mu ostali. Svoje uvrstitve, razen na zadnjem nastopu, na katerem sta bili pozitivni, pa sta obdržali tudi Rusinji Larisa Lazutina in Olga Danilova. Vsi trije so bili pozitivni zaradi darbepoetina. Ta povečuje raven rdečih krvnih telesc, ki prenašajo kisik v krvi.
"Če me vprašate, ali bi sam odvzel odličja, vam lahko odgovorim pritrdilno. Če pa me vprašate, če to lahko storim v imenu Mednarodnega olimpijskega komiteja, vam moram odvrniti, da to ni v moji moči," je na novinarski konferenci dejal Rogge med obiskom Osla, kjer se je udeležil slovesni obeležitvi petdesetletnice OI v norveški prestolnici (1952).
Rogge meni, da Mednarodni olimpijski komite pač ne more svoje odločitve sprejemati za nazaj. "Če bi pravni strokovnjaki lahko dokazali, da moralna dejstva prevladajo nad pravimi in bi tako tezo sprejelo tudi sodišče, potem bi bilo možno ukrepati. Vendar dvomim, da bo sodišče sprejelo tako stališče," je predsednik Mednarodnega olimpijskega komiteja odgovoril na zahtevo Norvežanov, ki so skušali vplivati na odločitev o brisanju vseh uvrstitev dopinških "grešnikov". Ker je Mednarodni olimpijski komite zavrnil njihovo zahtevo, so se pritožili na Mednarodno arbitražno razsodišče za šport v Lausanni. Rogge je tudi menil, da se bo število dopinških primerov z OI v Salt Lake Cityju še povečalo, saj naj bi bila ta vikend znana odločitev o avstrijskih tekačih na smučeh.