Ronaldo zadel in podal na uvodu v sezono, do zmage tudi Zajc

Torino, 20. 09. 2020 22.49 |

STA, M.G.
8

Novo sezono v italijanski nogometni ligi je začel tudi devetkratni zaporedni prvak Juventus, prvi favorit v novi izvedbi Serie A. Tokrat je gostil Sampdorio in jo premagal s 3:0. Cristiano Ronaldo, prvi zvezdnik Stare dame, se je vpisal med strelce in podajalce.

Potem ko je v soboto Fiorentina premagala Torino z 1:0, Hellas Verona in Roma pa sta se razšla z 0:0, je na današnji uvodni tekmi Napoli v gosteh premagal Parmo z 2:0. Pri slednji zaradi kazni ni igral Jasmin Kurtić. Za goste, pri katerih je nase s klopi opozoril novinec za 70 milijonov evrov v napadu Victor Osimhen, sta bila v drugem polčasu uspešna Dries Mertens in Lorenzo Insigne.

V dresu Genoe je na tekmi s Crotonejem debitiral Miha Zajc, ki je ob zmagi s 4:1 igral do 76. minute, že v prvem polčasu pa si je prislužil rumeni karton. Mattia Destro, Goran Pandev in Davide Zappacosta v prvem ter Marko Pjaca v drugem polčasu so bili strelci za Ligurijce. Dvoboj Sassuola in Cagliarija, pri slednjem ni bilo Valterja Birse, ki se najverjetneje seli v Švico k Sionu, se je končal z 1:1, v večerni tekmi pa je Juventus prvič igral pod vodstvom novega stratega Andree Pirla.

Juventus je hitro vzpostavil prevlado in povedel v 13. minuti, zadel je debitant Dejan Kuluševski. Podajalec je bil Cristiano Ronaldo, ki je tudi sam zapravil nekaj priložnosti, zadel je tudi prečko. V 78. minuti je na 2:0 povišal Leonardo Bonucci iz bližine. Končni izid 3:0 v korist Juventusa je v 88. minuti postavil Ronaldo.