San Antonio in New Jersey do prvih zmag

San Antonio/East Rutherford, 06. 05. 2003 00.00 |

Košarkarji New Jerseyja in San Antonia so uspešno začeli konferenčni polfinale v končnici lige NBA. Netsi so v domači dvorani na prvi tekmi vzhodnega polfinala s 97:93 premagali Boston, Spursi pa so bili na zahodu prav tako doma s 87:82 uspešnejši od branilcev naslova - moštva Los Angeles Lakers.

Ostale štiri ekipe se bodo za finala začele boriti nocoj, ko bosta na sporedu dvoboja med Detroitom in Philadelphio ter med Sacramentom in Dallasom.

San Antonio Spurs - Los Angeles Lakers
San Antonio Spurs - Los Angeles Lakers FOTO: Reuters

San Antonio je v zadnji četrtini skoraj zapravil lepo prednost, saj so se jim trikratni zaporedni prvaki približali na eno samo točko zaostanka, toda na koncu se je vendar razpletlo po željah domačega občinstva. Tekma je bila tudi v znamenju dveh zvezdnikov, ki sta se vse do zadnjega trenutka borila za naslov najkoristnejšega igralca sezone. Košarkar Lakersov Kobe Bryant, sicer tretji v glasovanju za "MVP", se je tokrat dobro boril in bil s 37 točkami najboljši strelec. Prav Bryant je s trojko šest minut pred koncem tekme znižal na 71:72, dobro minuto pred koncem pa je z novim uspešnim metom z razdalje svoje moštvo znova približal na 82:85. Toda to ni bilo dovolj, saj se je na drugi strani izkazal tudi "MVP" Tim Duncan, ki je tekmo zaključil z 28 točkami, osmimi skoki in sedmimi podajami. Shaquille O'Neal je za prvake nanizal 24 točk in 21 skokov, v moštvu Spursov pa je bil drugi najboljši Argentinec Emanuel Ginobili s 15 točkami ter zelo pomembno trojko v zadnjem delu. Zmaga San Antonia je bila šele druga na zadnjih desetih medsebojnih tekmah teh dveh ekip v končnicah, zanimivo pa je tudi to, da so bili v rednem delu letošnjega prvenstva vselej uspešnejši Spursi.

New Jersey Nets - Boston Celtics
New Jersey Nets - Boston Celtics FOTO: Reuters

Končni izid v East Rutherfordu, kjer so domači Netsi tesno ugnali goste iz Bostona, bi lahko bil tudi obraten. Tragični junak tekme je bil gostujoči košarkar Paul Pierce, ki je bil s 34 točkami daleč najboljši strelec obračuna, a je zgrešil edini met, ki je bil za goste pomemben. Pierce je imel dobrih sedem sekund pred koncem priložnost s trojko izenačiti na 96:96, a je zgrešil, uspešen skok Kenyona Martina pa so Celticsi zaustavili z osebno napako. Slednji je bil z 21 točkami najbolj razpoložen strelec v domači vrsti, zadel pa je tudi enega od obeh zadnjih prostih metov in s tem odločil tekmo v korist svoje ekipe. Prav prosti meti so bili tokrat odločilni za zmago domačega moštva, saj so Netsi letos sloveli po njihovem slabem izvajanju v odločilnih četrtinah, tokrat pa so od 16 poskusov v zadnjih dvanajstih minutah zadeli kar 14 prostih metov.