Druga dirka prvenstva je minila precej mirneje, kot prva, saj na startu tokrat ni bilo množičnega trčenja, kot na prvi dirki v Avstraliji. Zapletla sta se le najboljši iz kvalifikacij Michael Schumacher in Montoya; slabše jo je odnesel Nemec, ki je ostal brez sprednjega krilca in moral na zamenjavo v bokse, s čimer je zdrsnil na 21. mesto, 45 sekund za vodilnim Barrichellom. Na drugem mestu je vozil mlajši Schumacher, sledila pa sta mu oba McLarna. Vodstvo dirke je Montoyo zaradi povzročitve nesreče v prvem zavoju kaznovalo s postankom v boksih, ki ga je Kolumbijec odslužil v desetem krogu, v dirko pa se je vrnil na devetem mestu. Kolumbijec je po končani dirki menil, da ga je vodstvo s kaznijo neupravičeno oškodovalo, Schumacher pa je trčenje opisal kot povsem običajno nezgodo.
V 16. krogu so se začele tehnične težave pri McLarnu. Coulthardu je odpovedal motor in Škot je še drugo dirko zapored končal brez uvrstitvre. Nič bolje se ni godilo njegovemu mlademu sotekmovalcu Kimiju Raikkoenenu, ki je prav tako z uničenim motorjem končal nastop v Maleziji v 24. krogu. Michael Schumacher se je po prebijanju iz ozadja v 27. krogu prvič na dirki dokopal do mesta, ki prinaša točke, njegov mlajši brat pa se je v 36. krogu prebil v vodstvo, saj je njegovo moštvo zanj pripravilo taktiko le z enim postankom, medtem ko je imela večina ostalih voznikov načrtovano dvakratno menjavo gum in dolivanje goriva. Le nekaj krogov kasneje se je dirka v oblaku dima zaradi eksplodiranega motorja končala za takrat drugouvrščenega ferrarijevca Rubensa Barrichella.
Montoya se je v 44. krogu prebil na drugo mesto, na tretjem pa se je nekoliko presenetljivo držal Button z Renaultom. Zadnjih deset krogov je bilo videti, da bo Renault že na svoji drugi dirki, odkar se je v formulo 1 vrnil s svojim dirkalnikom, stal na stopničkah, a je prav v zadnjem krogu Britancu ponagajalo vzmetenje. Precejšnja prednost pred starejšim Schumacherjem je šla po zlu, svetovni prvak se je srečno prebil na tretje mesto, Button pa se je na četrtem ubranil napadov obeh Sauberjev. Novinec v švicarskem moštvu Felipe Massa je tako že na svoji drugi dirki v karieri osvojil svojo prvo točko.
Z Ralfovim dosežkom so bili zadovoljni tudi pri Williamsu, ki je slavil 109. zmago v SP, prvo dvojno po letu 1996. V skupnem seštevku konstruktorjev se je britansko moštvo s 16 novimi točkami povzpelo na prvo mesto pred Ferrarijem.
Naslednja dirka, VN Brazilije v Interlagosu, bo na sporedu 31. marca.
Izidi (56 krogov, 310,408 km):
1. Ralf Schumacher (Nem/Williams-BMW) 1:34:12,912
(povp. hitrost: 197,680 km/h)
2. Juan Pablo Montoya (Kol/Williams-BMW) + 39,700
3. Michael Schumacher (Nem/Ferrari) 1:01,795
4. Jenson Button (VBr/Renault) 1:08,767
5. Nick Heidfeld (Nem/Sauber-Petronas) 1 krog
6. Felipe Massa (Bra/Sauber-Petronas) 1 krog
7. Allan McNish (VBr/Toyota) 1 krog
8. Jacques Villeneuve (Kan/BAR-Honda) 1 krog
9. Takuma Sato (Jap/Jordan-Honda) 2 kroga
10. Pedro de la Rosa (Špa/Jaguar-Cosworth) 2 kroga
11. Heinz-Harald Frentzen (Nem/Arrows-Cosworth) 2 kroga
12. Mika Salo (Fin/Toyota) 3 krogi
13. Giancarlo Fisichella (Ita/Jordan-Honda) 3 krogi
Svetovno prvenstvo skupno (po dveh dirkah): Dirkači:
1. M. Schumacher (Nem) 14
2. J-P. Montoya (Kol) 12
3. R. Schumacher (Nem) 10
4. K. Raikkoenen (Fin) 4
5. E. Irvine (VBr) 3
. J. Button (VBr) 3
6. M. Webber (Avs) 2
. N. Heidfeld (Nem) 2
8. M. Salo (Fin) 1
. F. Massa (Bra) 1
Vrstni red med konstruktorji:
1. Williams-BMW 22
2. Ferrari 14
3. McLaren-Mercedes 4
4. Jaguar 3
. Renault 3
. Sauber 3
7. Minardi-Asiatech 2
8. Toyota 1