Dan potem, ko je bila Američanka Serena Williams po četrtfinalnem porazu proti rojakinji Jennifer Capriati precej oškodovana, so v New Yorku suspendirali portugalsko sodnico Mariano Alves.
Alvesova naj bi po ogledu posnetkov, ki so utemeljili njeno zmoto, izbruhnila v solze. To bi ji lahko bilo prihranjeno, če bi imela na svojem sodniškem stolčku na razpolago manjši ekran. S pomočjo "sokoljega očesa" je namreč na televiziji moč prikazati odtis teniške žogice, kar je na igriščih s trdo podlago sicer skoraj nemogoče ugotoviti. Pri tem pa direktor turnirja Jim Curley poudarja: "Sokolje oko ni stoodstotno zanesljiv pripomoček, saj gre lahko včasih tudi za odstopanja za nekaj centimetrov."
Na letošnjih kvalifikacijah US opna je bil prvič preizkušen "avtomatski sodnik", patentiran sistem pa naj bi bil zmožen s pomočjo osmih izredno hitrih kamer in računalnikom izračunati let teniške žogice in ji natančno določiti mesto stika s tlemi. V dejanskem času bi lahko tako sodnik nemudoma odčital na posebnem zaslonu, ali je bila žogica "dobra" ali zunaj igrišča. Curley je ob tem povedal, da je sistem bolj natančen od sokoljega očesa, vendar je potrebnih še veliko testov.
Serena Williams meni, da je vpeljava TV dokazov neizbežna, Jennifer Capriati pa se je za tak sistem zavzemala že pred pričetkom turnirja. Američanki pa pri tem nista osamljeni, saj se za podoben sistem zavzema tudi Belgijka Kim Clijsters. Svoje dvome je ob tem izrazila Lindsay Davenport: "Takšna tehnika je draga in nisem prepričana, če je to možno povsod namestiti. Na osrednjem igrišču je videti popolno, obstajajo pa tudi igrišča 16 in 17 na primer." Da je človeško oko ob sodobnem eksplozivnem tenisu velikokrat preobremenjeno se zaveda tudi Andre Agassi: "Še sam imam velikokrat težave videti žogico. Pa vendar že vse življenje ne počnem česa drugega."